Dialog obywatelski w praktyce. Spotkanie na Łasztowni

Dialog Obywatelski daje niepowtarzalną okazję do spotkania z komisarzami oraz pracownikami Parlamentu Europejskiego, urzędnikami unijnymi czy Posłami do Parlamentu Europejskiego. Przybiera on formę debaty publicznej, podczas której każdy mieszkaniec może zadać pytanie gościowi. Wydarzenie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Początek dyskusji o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny!

Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to doskonała okazja aby zastanowić się w jaki sposób na przestrzeni lat wyglądała obecność Polski we wspólnocie oraz jaka jest jej przyszłość. Zastanowimy się co Unia Europejska robi dla młodych? Jak wygląda życie poza Unią Europejską? Czy Unia jest w stanie obronić nas przed kryzysami związanymi z klimatem, migracjami czy globalizacją?  No i najważniejsze: co uczestnictwo w Unii Europejskiej oznacza dla Szczecina i Pomorza Zachodniego?

Już 15 kwietnia spotkamy się z rodowitą szczecinianką, Iwoną Lisztwan, która od 15 lat pracuje w Komisji Europejskiej. Iwona Lisztwan jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz doktorat z dziedziny ekonomii na Uniwersytecie w Newcastle. Od 1996 roku zajmuje się sprawami Unii Europejskiej, początkowo akcesją Polski do Unii Europejski, funduszami rozwoju wsi (SAPARD), a następnie, już w Brukseli, programami rozwoju obszarów wiejskich. Od 2011 roku pracuje nad procesami dalszego rozszerzenia UE (szczególnie w kontekście Turcji oraz krajów bałkańskich).

Początek spotkania w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia o godzinie 17.00!

Pozostaw komentarz