Mad Jam – zawody tańca ulicznego w Starej Rzeźni. ZOBACZ KTO ZATAŃCZY!

Fundacja Life Surfers oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszają na zawody taneczne Mad Jam, które odbędą się na Łasztowni już 23 marca. Najpierw planowane są dwugodzinne warsztaty, a od godziny 12.00 do późnych godzin wieczornych właściwie zawody. Cel organizacji wydarzenia to pokazanie, że kultura ulicy może mieć swój edukacyjny wymiar, a break dance to pasja, która nie jednego, młodego człowieka uratowała od poważnych życiowych tarapatów. W zawodach wezmą udział b-boye z całej Europy. Nie zabraknie także silnej, polskiej reprezentacji, która będzie walczyć o zwycięstwo. – Dla Starej Rzeźni break dance i taniec nowoczesny to nowość. U nas dotychczas tańczyło się tango. Jestem ciekawy jak to wydarzenie się przyjmie. Wszystkich widzów serdecznie zapraszamy – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest Jarosław Szymański, prezes Fundacji Life Surfers oraz członek ekipy tanecznej Mad Flavour ze Szczecina. Fundacja Life Surfers zajmuje się promocją dobrych wartości oraz tworzeniem możliwości rozwoju dla młodych ludzi.  – Organizujemy warsztaty, wyjazdy, forum młodych, zawody taneczne, spływy kajakowe itd. Wszystko, aby zachęcić młodych do aktywnego życia i aby przekazać im wiedzę na temat dobrych wartości, której często nie mają. Jako, że część członków fundacji jest również tancerzami tańca Breaking, potocznie nazywany tańcem Breakdance wyszliśmy z pomysłem zorganizowania zawodów tanecznych. Jak zabieramy się za coś do roboty to robimy to na dużą skalę i w profesjonalny sposób – mówi Jarosław Szymański, organizator zawodów, które odbędą się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

O randze zawodów świadczy fakt, że będą w nich uczestniczyć – obok młodych tancerze – zawodnicy z wieloma tytułami, będący wzorem dla kolejnych pokoleń b-boyów. – Na wydarzenie zaprosiliśmy sędziego z Izraela i Hiszpanii, którzy są czołówką światowych tancerzy Breaking. Zagrają na nich DJ’e z Polski i Ukrainy, którzy mają ogromne doświadczenie w tym fachu. Konferansjerem będą osoby, które są jednymi z najlepszych w swojej dziedzinie – dodaje Jarosław Staszewski. Przed zawodami Bboy przeprowadzi warsztaty taneczne dla chętnych: – Chcemy promować ten niszowy, a jakże piękny taniec w naszym mieście i kraju. Otrzymaliśmy patronat prezydenta Miasta Szczecina co wskazuje na rangę wydarzenia. Do Szczecina już niedługo przyjadą tancerze z całego świata, aby uczestniczyć w zawodach MAD JAM, zapraszamy publiczność do oglądania niezapomnianych wspomnień – dodaje organizator wydarzenia.

Zawody MAD JAM w Starej Rzeźni odbędą się 23 marca. Bilety są jeszcze dostępne. Inicjatywa podzielona jest na część warsztatową, na którą należy zapisać się możliwie szybko oraz na właściwe zawody. Serdecznie zapraszamy!

Pozostaw komentarz