Kapitan Włodzimierz Grycner zaprasza na Mikołajki w Starej Rzeźni

31 grudnia o godzinie 12:00 na Skwerze Kapitanów odbędzie się pierwsza edycja nowej inicjatywy Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Kapitańskie Mikołajki to pomysł naszego ukochanego kapitana Włodzimierza Grycnera, który dwoi się i troi, by o kulturze marynistycznej mówiło się w Szczecinie jak najwięcej. Kapitańskie Mikołajki to połączenie podsumowania roku oraz świętowania czasu około Bożego Narodzenia – mówi Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

Kapitan Włodzimierz Grycner to legenda kultury marynistycznej i żeglarskiej w naszym mieście. Przed wiele lat komandor Flisów Odrzańskich oraz jeden z inicjatorów powstania np. Skweru Kapitanów na Łasztowni. Skąd pomysł na organizację wydarzenia 31 grudnia?

– To będzie wyjątkowa choinka, bo niebieska. Bombki kiedy stukają o siebie to słychać jakby dźwięk wydawały z siebie mewy. Łańcuchy na choince są jak niebieskie fale, a nad nimi srebrne łańcuchy jak piana tych fal. Na górze mamy gwiazdę. Choinka jest piękna i pod nią właśnie spotkają się wszyscy kapitanowie, sympatycy morza i kultury morskiej oraz mieszkańcy miasta w ostatni dzień tego roku – mówi Kapitan Włodzimierz Grycner.

Startujemy przy choince na Skwerze Kapitanów o godzinie 12:00, a następnie atrakcje i zabawa przeniesie się do Starej Rzeźni.

– Mam takie marzenie, by w kolejnych latach przyłączyły się do tego pomysłu inne instytucje kultury w Szczecinie. O 12:00 bylibyśmy na Łasztowni, a potem np. maszerowali pod Operę, a następnie pod Filharmonię. To podsumowanie roku, ale też zwrot ku promocji kultury w naszym mieście – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

– Na wszystkich czeka piękna choinka, interakcyjny mural do napisania noworocznych życzeń oraz niespodzianka ‘Bądź eko’. Zachęcamy odwiedzających do założenia Mikołajkowych czapek oraz zabrania własnych kubeczków z domu, by wspólnie cieszyć się niespodzianką przygotowaną przez Starą Rzeźnię – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić wyjątkową wystawę mieszczącą się w Starej Rzeźni: „Siostry Grimm” Pani Darii Zasedy oraz napisać na dedykowanym muralu noworoczne życzenia. Na miejscu odbędzie się też zbiórka zabawek oraz książek dedykowana organizacji: „Tęcza Serc”.

 

Pozostaw komentarz