Gwiazdka wraca nad Łasztownię. Mikołajkowe święto w Starej Rzeźni

Gwiazdka nad Łasztownią to jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców Szczecina organizowanych w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – co roku w czasie mikołajkowym zapraszamy na czytanie bajek, jarmarki świąteczne czy koncerty. W tym roku skupimy się na muzyce! – Ryszard Leoszewski i Arfik w ubiegłym roku zachwycili podczas koncertu gwiazdkowego. Zainteresowanych było tylu, że nie wszyscy zmieścili się w Sali  Iluzjon. W tym roku postanowiliśmy przygotować kolejny koncert, ale wiemy już, że zespół szykuje dużo ciekawych nowości – mówi Marek Hołowacz, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Jak od wielu lat w czasie przedświątecznym, w niedzielne popołudnie zaświeci „Gwiazdka nad Łasztownią”. Tradycyjnie też zabrzmią piosenki grupy artystycznej ARFIK. Autorem muzyki jest twórca Arfika – Ryszard Leoszewski, a słowa napisała szczecińska pisarka i poetka – Barbara Stenka, związana z zespołem od 26 lat.

– Arfik ma 35-lat. To legenda i duma Szczecina, która wychowała pokolenia muzykalnych dzieciaków. Cieszymy się, że Ryszard Leoszewski i Basia Stenka to przyjaciele Starej Rzeźni i regularnie odwiedzają nas z koncertami. Wydarzenie gwiazdkowe wprowadzi nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale nie będzie to koncert kolędowy. Usłyszymy kilka świątecznych piosenek, ale będzie to twórczość autorska szczecińskiej grupy – mówi Marek Hołowacz, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

„Gwiazdka nad Łasztownią 2022” będzie i tym razem wyjątkowa oraz niezapomniana. – Zobaczcie i posłuchajcie sami. Przybywajcie z rodziną i przyjaciółmi. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście otwarty – mówi Marek Hołowacz.

Zapraszamy do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – w niedzielę, 4 grudnia o 17:00.

Pozostaw komentarz