Kolejne spotkanie z coach Małgorzatą Krawczak

We wtorek, 22.02.2022, odbędzie się kolejne spotkanie z coach Małgorzatą Krawczak z cyklu ETYMOLOGIA ZACHOWAŃ. Tematem tego spotkania będzie „Życie jako gra społeczna – realizacja potrzeb.” – Tak wiele się mówi o potrzebach, a często nie wiemy, czym one właściwie są. W zasadzie najczęściej skupiamy się na potrzebach fizjologicznych, bo są takie naturalne i od zawsze z nami – mówi ekspertka Starej Rzeźni, która od wielu lat raz w miesiącu zabiera nas w świat swoich emocji. Spotkanie w Starej Rzeźni będzie mieć miejsce o godzinie 18:00. Zapraszamy również do śledzenia transmisji internetowej.

Jak coach Małgorzata Krawczak opisuje spotkanie, które będzie mieć miejsce 22 lutego?

Co do pozostałych potrzeb, to określamy je jako ‘brak czegoś’ i to pcha nas do działania, aby ten brak wypełnić. I tu się zaczynają schody. Bo o ile z fizjologią sprawa jest raczej prosta, o tyle z pozostałymi potrzebami już nie. A wszystko rozbija się o metody zaspokajania tych potrzeb. A metoda metodzie nie równa.

Jak zaspokajać swoje potrzeby, by odczuwać satysfakcję? To temat, z którym zmierzy się coach Małgorzata Krawczak już niebawem.

Jak mówi pani coach, mądrzy tego świata zebrali i podzielili potrzeby na 6 kategorii – każda ważna, każda inna i każda inaczej pokazuje nam nas samych w naszym życiu – i potrzeba naprawdę dobrze poznać siebie, by mądrze zaspokajać te potrzeby. By poprzez zaspakajanie ich, życie dostarczało przyjemności zamiast cierpienia.

Rozumienie i akceptacja własnych potrzeb życiowych, to podstawa budowania własnej wartości i pewności siebie. A w dzisiejszych czasach poczucie wartości jest czynnikiem niezbędnym do radzenia sobie ze stresem, którego codzienność dostarcza nam w ilościach hurtowych. Niewłaściwie zaspokajane potrzeby znacznie obniżają poczucie własnej wartości, co przekłada się na wzrost frustracji i spadek odporności na stres.

Jim Rohn powiedział – „Jeśli nie stworzysz własnego planu na życie, prawdopodobnie znajdziesz się w planie kogoś innego. Zgadnij, co w nim dla Ciebie przygotowano? Nic specjalnego!”

Pani Małgorzata sparafrazowała słowa tego wielkiego inspiratora, a ich przekaz jest bardzo wymowny: „Jeśli nie stworzysz świadomego planu zaspokajania własnych potrzeb, prawdopodobnie będziesz zaspakajał potrzeby innych. Zgadnij, jak będziesz się z tym czuł? Nie specjalnie!”

Zdaniem pani Małgorzaty, życie nie oczekuje od nas perfekcjonizmu tylko zaangażowania w stawanie się coraz lepszą wersją siebie każdego dnia poprzez odsłanianie własnej wrażliwości w różnych aspektach naszego życia, również naszych potrzeb.

 

Pozostaw komentarz