Taki jest nasz „Wodny Szczecin”! Premiera albumu Starej Rzeźni już 21 października

To już tradycja, że jesienią Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Grupa CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne prezentują nowy album inspirowany życiem naszego miasta. Tym razem pokażemy wszystkim „Wodny Szczecin”. – Ta odsłona albumu jest absolutnie niezwykła i jest poniekąd kontynuacją albumu sprzed roku. „Zielony Szczecin” robił wielkie wrażenie i już wtedy wiedzieliśmy, że nowy pomysł będzie odnosił się do naszego życia nad wodą. Jest mnóstwo przyrody, naszej fauny i flory, ale także nie brakuje akcentów rekreacyjnych. Zależało nam na wyselekcjonowaniu najpiękniejszych zdjęć. To było wielkie wyzwanie. Nie mogę się doczekać reakcji gości wernisażu oraz osób, które otrzymają albumy do rąk – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

 

Przepiękne wydanie, mnóstwo fotografii przedstawiających wodny Szczecin, pasja i zamiłowanie do naszego miasta – to wszystko znajdziecie w nowym albumie Wodny Szczecin. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Grupa CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne kolejny raz prezentują album, którego celem jest pokazanie piękna naszego miasta. Poza zdjęciami profesjonalnych fotografów, w tej publikacji znajdą się zdjęcia stworzone przez mieszkańców miasta i turystów.

– Albumy wydajemy od kilku lat. To wspólny pomysł Grupy CSL i Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pierwszy dotyczył rewitalizacji naszego budynku. Przygotowano 17 tysięcy zdjęć z których 200 trafiło do albumu. Tak nam się ta zabawa spodobała, że postanowiliśmy, co roku prezentować nowy motyw przewodni. Przygotowujemy zawsze kilkaset albumów. Trafiają one do klientów Grupy CSL na całym świecie: do Skandynawii, do Chin, do Niemiec. Poza tym wiele zostaje w Szczecinie. Albumy można kupić także w Kubryku Literackim, ale one sprzedają się w takim tempie, że poprzednie edycje są już białymi krukami – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.  – Publikacje wybieramy pod kątek atrakcyjności dla mieszkańców miasta i turystów. Chcemy żeby to były piękne pamiątki i wartościowe prezenty dla osób, które je otrzymają. Bardzo miłe jest, gdy dowiadujemy się, że ktoś wysyła nasz album do swojej rodziny zagranicę jako gwiazdkowy prezent. Z kilkunastu tysięcy zdjęć zawsze wybieramy ok. 200-250 i trafiają one do albumu oraz na wystawę w Galerii Szczecińskiej Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Uważam, że Wodny Szczecin to jeden z piękniejszych albumów, jakie udało nam się stworzyć. Mamy już pomysł na następny – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Przypomnijmy, że poprzednie albumy nosiły tytuły: „Stara Rzeźnia”, „The Tall Ship Races”, „Classic Cars”, „Kamienice Szczecina” i „Zielony Szczecin”

Wernisaż albumu „Wodny Szczecin” odbędzie się w czwartek, 21 października o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zapraszamy gości, dziennikarzy i fotoreporterów.

Pozostaw komentarz