Szósta powieść Leszka Hermana „Krzyż Pański” już dostępna. Spotkanie autorskie w Starej Rzeźni

„Krzyż Pański” to już szósta powieść autora bestsellerowego „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Leszek Herman to wielki przyjaciel Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i.. projektant przebudowy budynku na Łasztowni. To już kolejny raz, gdy pisarz zdecydował się na pierwsze spotkanie autorskie właśnie w Starej Rzeźni.  Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 października o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

 

O czym jest szósta powieść Leszka Hermana?

 

Dwa niepozorne kufry z tajemniczym dopiskiem „IIWW 45-47 POLAND”, znalezione przypadkiem w piwnicy brytyjskiego Archiwum Narodowego, zapoczątkują śledztwo, które obejmie pół Europy. Co kryje się w ich wnętrzu?  Leszek Herman, autor niezwykle popularnych thrillerów rozgrywających się na tle historii Pomorza Zachodniego, stworzył kolejną porywającą powieść osnutą na bazie autentycznych wydarzeń. „Krzyż Pański” w księgarniach od 13 października.

 

George O’Malley, pracownik Archiwum Narodowego Wielkiej Brytanii, odlicza już miesiące do emerytury. Wie już jednak, że ostatnie tygodnie w pracy nie będą słodkim lenistwem. Jego przełożeni oczekują, że jeszcze przed odejściem rozpocznie inwentaryzację dokumentów pochodzących z pierwszych lat po drugiej wojnie światowej. Wśród regałów pełnych starych faktur i nikomu niepotrzebnych papierzysk znajduje tajemnicze kufry, należące do Billa Bentincka, byłego ambasadora Jej Królewskiej Mości w Polsce tuż po drugiej wojnie światowej. Ich zawartość prowokuje mnóstwo pytań, na które nie ma jednak odpowiedzi. Oprawione w skórę księgi i teki pełne są dokumentów, większość napisana jest po polsku. O’Malley szybko orientuje się, że ma do czynienia z rodzinnym archiwum, którego ostatnią właścicielką była hrabina Elżbieta Radecka-Mikuliczowa. Jej spadkobierczynią jest mieszkająca w podszczecińskim Dalewie pani Anna Fleming. Ona i jej wnuczka Karen próbują odszyfrować tajemniczy testament hrabiny Radeckiej-Mikuliczowej.

 

„Krzyż Pański” to wciągająca od pierwszych stron historia rodziny ukazana na tle najważniejszych wydarzeń z przeszłości Europy. Od Francji, poprzez Szczecin, aż po Kresy Wschodnie – śledztwo spadkobierczyń hrabiny Radeckiej obejmie pół kontynentu i ponad pięćset lat europejskiej historii. „Krzyż Pański” to niezależna powieść, którą można się cieszyć bez znajomości poprzednich pozycji autora, chociaż miłośników jego twórczości na pewno ucieszy powrót bohaterów znanych z wcześniejszych książek – rodziców Igora, samego Igora i wszystkich jego angielskich przyjaciół.

 

Do tej pory ukazało się pięć powieści Leszka Hermana :„Sedinum” (Muza, 2015), „Latarnia umarłych” (Muza, 2016), „Biblia diabła” (Muza, 2018), „Sieci widma” (Muza, 2019) oraz „Zbawiciel” (Muza, 2020).

 

Prezes Laura Hołowacz o twórczości Leszka Hermana

 

  – Leszek Herman to wielki przyjaciel Starej Rzeźni. Wspaniały architekt, człowiek, który pomógł nam, by Stara Rzeźnia stała się miejscem, jakie znamy dzisiaj i, które pokochali mieszkańcy Szczecina oraz turyści. Nasza przyjaźń trwa od lat i jesteśmy zaszczyceni, że Leszek każdą swoją premierę lokuje właśnie u nas. To już kolejny raz, gdy pierwsze spotkanie autorskie w Szczecinie będzie mieć miejsce w Starej Rzeźni. Pamiętam, że każde spotkanie autorskie cieszy się wielkim zainteresowaniem, dyskusje trwają długie godziny, a kolejki po autografy i podpisy liczą kilkadziesiąt osób. Jestem pewna, że szósta powieść będzie znowu komercyjnym sukcesem – mówi Laura Hołowacz.

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z LESZKIEM HERMANEM W STAREJ RZEŹNI ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 22 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 18:00. ZAPRASZAMY.

Pozostaw komentarz