Stara Rzeźnia działa jako galeria sztuki – serdecznie zapraszamy!

W 2020 roku mimo pandemii koronawirusa w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia udało się zorganizować ponad 100 wydarzeń, w tym koncertów, spektakli, wykładów czy inicjatyw cyklicznych. Rok 2021 zaczęliśmy lockdownem, który zmusił instytucje kultury do mocnego ograniczenia swoich planów. Nie zamierzamy jednak poddawać się i Stara Rzeźnia od 12 lutego zaprasza gości.  Dostępne będą nasze inicjatywy cykliczne: wykłady prof. Jacka Rudnickiego oraz coach Małgorzaty Krawczak. W Galerii Szczecińskiej do zobaczenia od 15 lutego będzie zupełnie nowa wystawa, a już niebawem zaprosimy mieszkańców miasta na nowe wydarzenia, które organizowane będą w reżimie sanitarnym.

Zimą może wydawać się, że Łasztownia jest wyspą uśpioną, ale Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia intensywnie przygotowuje się do czasu, gdy działanie instytucji kultury będzie mogło być aktywniejsze.  – Trwają przygotowania programowe do inicjatyw, które w Starej Rzeźni odbywają się co roku i których nie powstrzymała nawet pandemia, czyli mowa o „Muzycznym rozpoczęciu sezonu żeglarskiego”, „Szwajowej Niedzieli” czy „Niedzieli z Filipinkami”. Oczywiście wszystkie nasze plany uzależnione są od pandemii i tego czy będziemy wreszcie mogli odetchnąć z ulgą i zaprosić w nasze progi większą ilość gości – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL. – Stara Rzeźnia działa również jako galeria sztuki. Na naszych ścianach można zobaczyć obrazy bardzo zdolnych twórców ze Szczecina i nie tylko. Najnowsza wystawa swój wernisaż będzie mieć już 15 lutego. Czynny jest niezmiennie Kubryk Literacki – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

Najbliższe wydarzenie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to kolejna wystawa: – Serdecznie zapraszamy na wystawę „Sztorm”. Cyprian Nocoń równolegle pracuje nad kilkoma cyklami malarskimi. Obrazy, które autor „Sztormu” pokaże w CKE Stara Rzeźnia w Szczecinie będą kompilacją dwóch z nich: morskich pejzaży oraz otwartego źródła tematycznego jakim są obrazy ekspresyjno-figuratywne. Nocoń to artysta tworzący w rozpędzie, tworzy wielkoformatowe obrazy pełne ekspresji i emocji – zapowiada Prezes Starej Rzeźni Laura Hołowacz. Wystawa będzie do zobaczenia od 15 lutego do końca miesiąca. Wstęp jest bezpłatny.

Pozostaw komentarz