Pierwsza wystawa w roku 2021! Zapraszamy do Starej Rzeźni

Natura, portrety, życie miasta – inspiracje uczniów i młodych artystów fotografii są bardzo indywidualne. Często w zwykłych miejscach dostrzegają niezwykłe rzeczy, a ich punkt widzenia zaskakuje nawet osoby działające w sztuce fotografii od dekad. Czym zaskoczą nas tym razem? Od 4 stycznia na ścianach Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oglądać można wystawę stworzoną przez Uczniów Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie.

    Galeria Szczecińska w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wciąż pozostaje do dyspozycji artystów z naszego miasta. Od 4 stycznia przez trzy tygodnie zobaczyć będziemy mogli najlepsze fotografie przygotowane w minionych miesiącach przez młodych adeptów sztuki fotografii z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie. Wystawa to starannie dobrane prace, będące skupiskiem obserwacji, inspiracji oraz pomysłów młodych ludzi.

    – Uczniowie Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie kształcący się w zawodach fotograficznych po raz kolejny przygotowali wystawę obejmującą swoją tematyką szerokie
zainteresowania młodych ludzi fotografią plenerową, krajobrazową, użytkową, studyjną, artystyczną oraz portretową. Na ekspozycji nie zabraknie również prac wykonanych
technikami, które z pozoru odeszły już do lamusa. Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć świat z perspektywy młodego człowieka uzbrojonego zarówno w oprogramowanie i najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy, własnoręcznie przygotowaną kamerę otworkową czy też wykonującego zdjęcia stykowe bez żadnego sprzętu fotograficznego – mówi Kinga Zasiewska – Korwiel z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

    Wystawa jest dostępna od 4 do 20 stycznia. Wstęp do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jest bezpłatny. Przypominamy jednak o zasadach reżimu sanitarnego. Od wtorku do niedzieli niezmiennie czynny jest również Kubryk Literacki w Starej Rzeźni.

Pozostaw komentarz