Podróż po emocjach. Kolejny wykład coach Małgorzaty Krawczak w Starej Rzeźni

Kolejne emocje jakie najpopularniejsza szczecińska coach przybliży widzom facebookowego profilu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie apatia oraz żal. Jak mówi Małgorzata Krawczak to bardzo silne emocje z którymi musimy się uporać jeżeli chcemy być ludźmi szczęśliwymi. – Apatia i żal to emocje, które często blokują nas w budowaniu relacji z innymi. Nie możemy bez przerwy patrzeć w przyszłość z niepewnością i nie możemy bez przerwy odwoływać się do przeszłości jeżeli chcemy budować szczęśliwą przyszłość – mówi coach Małgorzata Krawczak. – Bardzo liczę na Państwa obecność podczas wykładu, tyle że znów widzimy się zdalnie – dodaje.

 

– Apatia opiera się na przekonaniu „nie mogę”, wskazuje ona na niedostatek energii życiowej. To poczucie, że nie możemy zrobić nic, by poprawić swoją sytuację i że nikt nie może nam pomóc. To stan beznadziei i bezsilności. Związany jest z myślami: „Kogo to obchodzi?”, „To nie ma sensu”, „To nużące”, „Po co w ogóle zawracać sobie głowę”, „I tak nie osiągnę celu”. Postawę tę reprezentuje osowiały Kłapouchy, postać z Kubusia Puchatka, który często powtarza: „No cóż, tak czy owak nie wyjdzie z tego nic dobrego”. Od strony biologicznej apatia jest wołaniem o pomoc, jednak towarzyszy jej jednocześnie poczucie, że żadna pomoc nie jest możliwa – mówi coach Małgorzata Krawczak.

 

– Żal to poczucie, że sprawy są zbyt trudne, nigdy nie zdołamy im sprostać, że jesteśmy niekochani i nie zasługujemy na miłość. Towarzyszy temu myśl: „Zmarnowałem wszystkie te lata”. To poczucie straty i smutek. Samotność. Przeświadczenie „gdyby tylko…”. To poczucie: „Nigdy przez to nie przejdę. To jest zbyt trudne. Starałem się, ale nic nie działa”. Poczucie, że się jest wystawionym na ból i cierpienie. Mamy wtedy ogromną potrzebę pomocy z zewnątrz, sami nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić, czujemy, że tylko ktoś inny mógłby nam pomóc. Przewlekły żal, którego doświadczamy z powodu jakiejś straty, jest spowodowany oporem przed akceptacją swojego stanu emocjonalnego i oporem przed pozwoleniem, by żal się skończył – opisuje kolejną emocje trenerka prowadząca spotkania w Starej Rzeźni.

 

Spotkanie „Apatia i żal” to kolejne spotkanie z cyklu „Podróż po emocjach”, które coach Małgorzata Krawczak prowadzi w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Niektórzy zwracają uwagę, że poruszamy same przykre i smutne tematy i uczucia, ale ja zawsze odpowiadam: droga do szczęścia prowadzi przez pokonanie myśli, które są ciemne lub rzucają cień na nasze samopoczucie – mówi coach Małgorzata Krawczak.

 

Spotkanie ONLINE odbędzie się 24 listopada o godzinie 18:00. Zapraszamy na żywo na facebookowy profil Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pozostaw komentarz