Literacki wrzesień w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zapraszamy co środę!

Przez trzy kolejne wrześniowe środy zapraszamy wszystkich fanów literatury do spotkań ze szczecińskimi twórcami. Pierwsze spotkanie już 2 września z Sylwią Trojanowską. Następnie z kpt. Eugeniuszem Daszkowskim oraz małżeństwem twórców Elżbietą i Timmem Stuz. Spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 18:30. Zapraszamy na żywo do Starej Rzeźni oraz na nasz facebookowy profil, gdzie spotkania będą transmitowane na żywo.

– Pomysł literackich spotkań urodził się w czasie pandemii koronawirusa, gdzie nie mogliśmy spotykać się w Starej Rzeźni. Spotkania transmitowane były w sieci. Teraz dokonujemy działania hybrydowego: zapraszamy do nas, ale i zapraszamy przed komputery czy telefony. Takich inicjatyw będzie jesienią całkiem sporo. We wrześniu poznamy trójkę niezwykłych twórców, od autorów powieści i reportaży z pogranicza, po liryczną i romantyczną Sylwię Trojanowską – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

Spotkanie autorskie Sylwii Trojanowskiej. Środa, 2 września o godzinie 18:30. Wstęp wolny

Sylwia Trojanowska to szczecinianka, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, takich jak: trylogia „Sekrety i kłamstwa”, „A gdyby tak…”, „Wigilijna przystań”. Akcję często osadza w Szczecinie i rejonie województwa zachodniopomorskiego. Seria „Dobre chwile”, w skład której wchodzą „Powiedz mi jak będzie” (premiera 06.05.2020) oraz „Daj nam jeszcze szansę” (premiera 29.07.2020) to historie pełne emocji, refleksji i… życia. Opowiadają o losach ludzi takich, jak my, z naszymi troskami i radościami, nadziejami i straconymi szansami.  –  Za subtelnymi tytułami ukryłam niebanalne, niezwykle realne historie, poruszające ważne społecznie tematy: utraty dziecka, adopcji, samotności w codziennym, zaganianym życiu.  Powieści są pełne emocji, bólu i smutku, ale to, co z nich najmocniej przebija, to nadzieja na lepsze jutro, ciepło i dobro. Seria „Dobre chwile” skierowana jest przede wszystkim do Czytelniczek, które cenią powieści obyczajowe pisane życiem i szukają historii z przesłaniem – mówi Sylwia Trojanowska. –  Czy cieszę się z możliwości bezpośrednich spotkań z czytelniczkami? Uwielbiam spotkania z Czytelnikami i ogromnie żałuję, że okoliczności, w jakich przyszło nam żyć, nie sprzyjały ich organizacji. Cieszę się, że powoli zaczyna się to zmieniać i w harmonogramie wydarzeń kulturalnych pojawiają się spotkania autorskie z pisarzami. Z radością będę w nich uczestniczyć – dodaje szczecińska pisarka.

 

Spotkanie autorskie z kpt. Eugeniuszem Daszkowskim. 9 września o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

Kapitan Eugeniusz Daszkowski jest autorem 27 książek beletrystycznych, z których ostatnia „Miłość na statku” została wydana w 2020r. na 90-cio lecie urodzin autora. Pracuje aktywnie nad dalszymi książkami. Za swa pracę zawodową i literacką został odznaczony wieloma nagrodami resortowymi, regionalnymi i państwowymi. Między innymi: „Złotym Gryfem Pomorskim”, „Pierścieniem Hallera” i „Krzyżem Oficerskim- Polonia Restituta. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Honorowym Obywatelem miasta Wyszkowa.

 

Spotkanie autorskie z Elżbietą i Timmem Stuz. 16 września o godzinie 18:30. Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Państwa Elżbietę i Timma Stütz oraz ich najnowszepublikacje: „Obrazy kwiatem malowane” i „Szczecinianie/Stettiner” 1980-2020.

OBRAZY KWIATEM MALOWANE to projekt nietypowy, łączący fotografie kwiatów z krótkimi formami literackimi. Wbrew pozorom zderzenie tych dwóch światów estetycznych ma pełną rację bytu, gdyż ulotność piękna możemy łatwo skojarzyć z kruchością człowieczej egzystencji. Elżbieta Stütz, A.FIAP

SZCZECINIANIE/STETTINER1980-2020
to rodzaj portretu ludzi mieszkających lub związanych ze Szczecinem. … Kierunki fotografii są tak liczne, jak liczne są zainteresowania ludzi. Przy czym nie zawsze człowiek jest ich obiektem. Ale czym byłoby wszystko bez odniesienia do nas samych? Nawet jeśli wydają się one dość odległe. Cała sztuka „fotografii decydującego momentu”, odkryta przez Henri Cartiera-Bressona, kryje się za kulisami prawdziwego życia. I z pewnością nie ma wtedy miejsca na świadomą kreację. W efekcie końcowym jest w tym mniej „obrazu ” niż „spojrzenia” fotografującego. … Timm Stütz, E.FIAP

 

Pozostaw komentarz