Koncert dla Mai Wójcik – dzień pełen muzyki w Starej Rzeźni. Zapraszamy od 14.00

Już w niedzielę, 20 stycznia, zapraszamy na koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Mai Wójcik, dziewczynki z naszego regionu, która cierpi na padaczkę lekooporną. Choroba uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. „Koncert dla Mai” podzielony będzie na dwie części – najpierw zaprezentują się na scenie uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Szczecinie, a następnie artyści z naszego miasta. Nie zabraknie dobrej muzyki, a gwiazdą wieczoru będzie Łona & Webber.

Zapraszamy na koncert charytatywny mający na celu zbiórkę pieniędzy dla Mai Wójcik na diagnostykę oraz operację w Klinice Shön w Niemczech. Potrzeba ponad 130 tysięcy złotych, udało się zebrać ponad 70 tysięcy, ale to wciąż za mało by mieszkanka naszego regionu mogła przejść leczenie i cieszyć się życiem. Od 2 miesiąca życia Maja cierpi na padaczkę lekooporną. Teraz dziewczynka ma już 13 lat, a ataki padaczki zdarzają się od 2 nawet do 8 razy dziennie. Walka z chorobą trwa zbyt długo, zabierając Majce dzieciństwo i możliwość normalnego funkcjonowania. – Kiedy miała 4 latka usłyszeliśmy pierwszą sensowniejszą diagnozę – padaczka i torbiel pajęczynówki. Zaczęły się nasze pielgrzymki po lekarzach. Zwiedziliśmy pół Polski, poznaliśmy dziesiątki specjalistów, jednak nie odkryto żadnego źródła i przyczyny napadów. W wieku 6 lat Maja przeszła operację mózgu polegającą na częściowym usunięciu torbieli pajęczynówki, która została wskazana jako główny podejrzany, lecz operacja nie przyniosła poprawy, a wręcz nastąpiło pogorszenie – mówi Pani Magda, mama Mai. – Najsilniejsze ataki nastąpiły kiedy poszła do szkoły. Traciła świadomość, kilkukrotnie przyjeżdżało po nią pogotowie, lekarze przez godzinę nie potrafili przerwać ataku. Od tamtej pory towarzyszy nam strach, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji poznać – dodaje. Szansą na leczenie jest operacja w Niemczech, która może pomóc wyrwać Maję z siedliska złośliwej i uniemożliwiającej życie choroby.

– Nasz koncert charytatywny to nie jest krótkie wydarzenie, a całodniowy festyn, dzień w którym zbieramy pieniądze na operację dla Mai i wierzę, że uda się silnie wesprzeć rodzinę dziewczynki. Stowarzyszenie Progressum organizuje także Bieg Park Run dla Mai. Wielu znakomitych artystów przyjęło zaproszenie, a uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej od kilku tygodni szykują kiermasz swoich prac, a także cudowne prezentacje artystyczne. Zachęcamy wszystkich do udziału i do wspierania Mai w jej walce z padaczką. Wydarzenie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaczyna się o 14.00 i potrwa do wieczoru – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum.

Najpierw zaprezentują się uczniowie, następnie zaproszeni artyści wśród których będą między innymi: Joanna Prykowska, Ewelina Prozner, MIRAcle Project, Friday Blues, Stan Ger, Teatr Gwitajcie czy rockowy zespół Nutshell. Gwiazdą wieczoru będzie Łona & Webber.  Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja charytatywna oraz kiermasz ciast. Wejściówki na koncert będą sprzedawane w formie cegiełek w cenie 20 zł, 50 zł lub 100 zł.

 

Pozostaw komentarz