Ostatnie spotkanie z cyklu „Kubryk Literacki ONLINE” – Michał Rembas opowie o „Zachodniopomorskich tajemnicach”

To już ostatnie spotkanie z cyklu „Kubryk Literacki ONLINE”! W środę, 8 lipca o godzinie 18:30 spotkamy się z jednym z najsłynniejszych dziennikarzy, przewodników miejskich i znawców historii Szczecina. O swoim premierowym dziele opowie nam red. Michał Rembas. Spotkanie będzie można śledzić na żywo na profilu facebookowym Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Nasza inicjatywa powstała, by miłośnicy Starej Rzeźni mogli śledzić ciekawe spotkania autorskie w czasie pandemii koronawirusa. Pomysł okazał się sporym sukcesem, bo każde ze spotkań śledziła pokaźna grupa widzów, a ogólna liczba wyświetleń pojedynczych spotkań dobijała do tysiąca. Ciekawe spotkania z p. Danutą Piotrowską czy p. Katarzyną Michalską inspirowały do sięgania po literaturę, a ilość anegdot, która padła w czasie tych wieczorów na Łasztowni jest trudna do zliczenia – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.  – Ostatnie spotkanie w lipcu to spotkanie ze znawcą Szczecina i Pomorza Zachodniego red. Michałem Rembasem, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Zachodniopomorskie tajemnice”. Szykujemy na jesień mnóstwo ciekawych wydarzeń – mówi Agnieszka Górska. Więcej szczegółów już wkrótce!

 

Michał Rembas to dziennikarz, podróżnik i historyk. Pasjonat starych cmentarzy i architektury i wojskowości, współpracował między innymi z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książki „Zachodniopomorskie tajemnice”, oraz współautor między innymi książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”.

 

Spotkanie z cyklu „Kubryk Literacki ONLINE” odbędzie się w  środę, 8 lipca o godzinie 18:30 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Transmisja na Facebooku.

Pozostaw komentarz