Stara Rzeźnia ONLINE. Stand-upper czyta bajki. Spotkamy się także „pod Kubrykiem”

Powoli przygotowujemy się do „odmrażania” działalności Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wiele wskazuje na to, że nasze małe centrum będzie mogło już w najbliższych tygodniach przygotować wydarzenia dla mieszkańców miasta. Zanim jednak spotkamy się na żywo na Łasztowni czas na jeszcze kilka wydarzeń online. Poza wykładami coach Małgorzaty Krawczak oraz prof. Jacka Rudnickiego zaprosimy mieszkańców miasta także na wspólne czytanie bajek oraz na dwa literackie spotkania „przy Kubryku”. Transmisje na żywo na naszym Facebooku!

– Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to instytucja, która nie zamierza poddawać się pandemii koronawirusa. Pracujemy nad naszymi sztandarowymi wydarzeniami, a także nad nowymi inicjatywami, które pomogą nam przetrwać czas bez bezpośrednich spotkań. Zapraszamy na spotkania online z naszymi specjalistami, czyli prof. Jackiem Rudnickim i coach Małgorzatą Krawczak, ale i z wspaniałymi artystami i przedstawicielami świata literatury, którzy przyjęli nasze zaproszenia – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

 

Tomek Nowaczyk – czyta swoje wiersze dla dzieci. 9 maja 2020 o godzinie 11:00

Tomek Nowaczyk to znany polski artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf, aktor oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niepowtarzalne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy dla dzieci, klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu oraz zapalony maratończyk.

„Gupik ma szczęście!” to literacki debiut i zbiór dwudziestu czterech zabawnych wierszyków dla dzieci, wydanych w czerwcu 2015 nakładem poznańskiego wydawnictwa BookFlow. W każdej z rymowanek można znaleźć ciekawą fabułę, niebanalne rymy, zabawę słowem oraz dowcipne i zaskakujące puenty. Każdy wiersz cechuje również niecodzienne poczucie humoru, które jest największym atutem zbioru.

 

Kubryk Literacki Online – Zbigniew Kosiorowski o książce „Zapadnia”. 27 maja 2020 o godzinie 18:00

Zbigniew Kosiorowski to jedna z najwybitniejszych postaci szczecińskiego świata żeglarskiego. Mieszka w Szczecinie od 1964 r. Debiutował w r. 1968 wierszami w Polskim Radiu oraz „Głosie Kultury”. Pisarz, dziennikarz, medioznawca, prac. Naukowo-dydaktyczny. Autor ponad 20 książek, głównie powieści i reportaży. Ma na swoim koncie tak doskonałe publikacje jak: „W pętli”, „Mój ocean prawdziwy” czy ” Archipelag pod żaglami”. Podczas internetowego spotkania literackiego poznamy szczegóły książki „Zapadnia”.

 

Kubryk Literacki Online – Barbara Stenka & Ryszard Leoszewski – „Mój Arfik”, 3 czerwca 2020 o godzinie 18:00

Kim jest Ryszard Leoszewski nikomu nie trzeba mówić. Podobnie miłośnikom szczecińskiej literatury nie trzeba przedstawiać Barbary Stenki. Ten niezwykły duet od dekad odpowiada za warstwę muzyczną i literacką działalności szczecińskiej dziecięcej grupy muzycznej „Arfik”. Już 3 czerwca podczas spotkania literackiego online dowiemy się wielu ciekawych historii i anegdot z działania grupy na przestrzeni wielu lat. Ile pokoleń wychował Arfik? Jak zmieniają się dzieciaki? Jak zmienia się twórczość grupy? Na te i wiele innych pytań poznamy podczas rozmowy!

 

Publikacja wydana w 2019 roku o której będzie mowa ma tytuł „MÓJ ARFIK” i została wydana przez Szczecińska Agencję Artystyczną w ramach projektu „Scena Detaliczna 2019”, dofinansowanego przez Miasto Szczecin. Autorzy książki to: Barbara Stenka i Ryszard Leoszewski, a także duże i małe „arfiki”. Książka kipi niezwykłymi anegdotkami i opowieściami, ciekawostkami, opisem chwil komicznych i strasznych. Koncerty, podróże, arfikowe rytuały, ploteczki towarzyskie, sekrety zakulisowe, trudności sceniczne i życiowe. To także dialogi pełne absurdalnego humoru, typowego dla zespołu. To też mała podróż przez trudną do wyobrażenia techniczną stronę muzyki. I zdjęcia, na których można odnaleźć najdawniejsze trendy strojów scenicznych i fryzur.

Pozostaw komentarz