Jarek Wist jesienią w Starej Rzeźni

Kim jest Jarek Wist gościom Starej Rzeźni nie trzeba mówić. Młody artysta z wielkim powodzeniem występował na Łasztowni z repertuarem swingowym. Program „Swinging with Sinatra” trzykrotnie wypełnił po brzegi Salę Iluzjon. Wiosną Wist miał wystąpić w Starej Rzeźni z nowym repertuarem. Włoskie przeboje z wydanej płyty „Dolce VitaM” usłyszymy jesienią.

– Nie ukrywamy, że ta wiosna nas trochę zaskoczyła. Byliśmy przygotowani do szeregu koncertów i wspaniałych wydarzeń artystycznych. Część musieliśmy odwołać, a część przenosimy na jesień. Jesienią koncert Jarka Wista na pewno zrobi na wszystkich słuchaczach wrażenie, będzie już zimno, a tutaj muzycznie przeniesiemy się do gorących Włoch, których prawdopodobnie w 2020 roku nie odwiedzimy ze względu na pandemię koronawirusa. Już dzisiaj zapraszamy, będzie wspaniale – mówi kierownik Starej Rzeźni Agnieszka Górska.

Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący koncert ze śmiałymi interpretacjami przebojów końca lat 50. i początku 60. Odwołując się do twórczości sławnych piosenkarzy — Domenico Modugno, Luigi Tenco, czy Dona Backy, artysta przenosi słuchacza do czasów Dolce Vita ukazując, jak barwna i głęboka jednocześnie może być muzyka włoska. Takie utwory jak Volare, Tu vuò fà l’americano czy Ciao, ciao bambina wykonuje w całkowicie innowacyjnych aranżacjach, jednocześnie prezentując swój wybitny wokal. W znanych dobrze brzmieniach przemyca powiew świeżości połączony ze sporą dawką oryginalnych, zaskakujących rozwiązań muzycznych. Oprócz popularnych standardów usłyszymy także mniej znane, ale równie piękne piosenki z czasów Felliniego.

Na płycie znajdziemy także utwory mniej znane lecz dawniej popularne, jak Mi sono innamorato di te i inne piosenki śpiewane niegdyś przez Luigiego Tenco. – Dolce VitaM odsłania zamiłowanie Jarka do muzyki lat ’60 ale też kultury i muzyki włoskiej. Artysta jest wokalistą, song-writerem i kompozytorem, od lat obecnym na polskiej i zagranicznej scenie. Niewątpliwie projekt Swinging with Sinatra stał się krokiem milowym w jego karierze – przez ostatnie sezony Jarek Wist zaśpiewał kilkadziesiąt koncertów z piosenkami Franka Sinatry, w rozmaitych odsłonach i aranżacjach – z Big Bandami, stałym kwartetem jazzowym ale też z orkiestrami symfonicznymi – w kraju i za granicą – zarówno w Paryżu, jak i w Rio de Janeiro, Montrealu, Toronto, czy Waszyngtonie – czytamy w zapowiedzi koncertu.

Pozostaw komentarz