Spektakl „Wszystko o mężczyznach” wraca do Starej Rzeźni!

Współpraca Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i Fundacji Kultury West & Art. Trwa od wielu miesięcy. Spektakle, które dotychczas były prezentowane na Łasztowni okazywały się wielkimi sukcesami zarówno pod kątem artystycznym jak i frekwencyjnym. Nowy rok przynosi kolejne prezentacje sztuk: „Morfina 0.05” i „Pół na Pół” oraz wielki powrót hitowej sztuki „Wszystko o mężczyznach”, która jesienią 2019 i wiosną 2018 prezentowana była w Starej Rzeźni… 17 razy! Co więcej, każdy spektakl przyciągał niemal komplet publiczności.

– To jest powrót na który wielu miłośników teatru w Szczecinie bardzo czekało. Sztuka „Wszystko o mężczyznach” to doskonałe połączenie humoru, inteligencji, ale i kilku życiowych prawd, które zostawiają widza z refleksjami do przemyślenia. Ostatni raz nasi widzowie mogli tę sztukę zobaczyć w maju 2019 roku. Minęło pół roku, cały sezon jesienny, czas więc na godny powrót. „Wszystko o mężczyznach” w Starej Rzeźni już 31 stycznia. Rozmawiamy z Fundacją Kultury West & Art o kolejnych terminach. To może być znowu nasz przebój wiosny – mówi Iwona Nowakowska ze Starej Rzeźni.

West&Art i Scena Stara Rzeźnia zapraszają na przedstawienie „Wszystko o mężczyznach”, sztukę Miro Gavrana – wybitnego, wielokrotnie nagradzanego chorwackiego pisarza m.in. najlepszy dramatopisarz Europy Środkowej w 1999 r. Tajemnice mężczyzn ujawnią trzej szczecińscy aktorzy: Adam Dzieciniak, Sławomir Kołakowski i Wiesław Lewoc. – Będzie śmiesznie i strasznie, będą łzy wzruszenia i radości. Każdy mężczyzna odnajdzie w nich kawałek swojego życia. Kto nie zażył trudów prawdziwej męskiej przyjaźni i skutków „zbytniego napoju”? Kto nie robił rzeczy, do których niechętnie się przyznaje? Kto nie ścierał się z Ojcem? Kto nie walczył o miłość? Bycie mężczyzną to ciężka i żmudna droga, którą osłodzić może szczery śmiech publiczności, a powodów będzie sporo – przynajmniej w teatrze. Zapraszamy! Mężczyźni powracają do gry – czytamy w zapowiedzi sztuki.

 

Tłumaczenie: Anna Tuszyńska
Opieka reżyserska: Tomasz Obara

Obsada:
Adam Dzieciniak – Michał, Ojciec, Maks, Robert
Sławomir Kołakowski – Adam, Jan, Mały, Leon
Wiesław Lewoc – Paweł, Tomasz, Siwy, Patryk

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE:

Piątek, 31 stycznia 2020 o 17:00 – 19:00.

Bilety: 50 złotych.

Pozostaw komentarz