Stara Rzeźnia gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Występy, licytacje i MOC atrakcji od samego rana do wieczora

Wielki Finał 28. Edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie startuje na Łasztowni po godzinie 14:00 biegiem „Policz się z cukrzycą”. W Starej Rzeźni i w okolicach naszej instytucji dziać się będzie mnóstwo wydarzeń w których niewątpliwie warto wziąć udział. Przed nami mnóstwo pokazów, prezentacji, występów artystycznych i licytacji, na które przedmioty przekazały firmy ze Szczecina i regionu, lokalni artyści oraz mieszkańcy miasta, którzy chcą się włączyć do szczytnej inicjatywy Jerzego Owsiaka. Licytacje startują od 12:00 od drobniejszych przedmiotów, po 16:00 pojawią się cenniejsze rzeczy, a prezenty od VIPów, w tym Prezydenta Piotra Krzystka licytowane będą około godzinie 19:00.

Artyści: „Szczecin jest zawsze bardzo hojny, więc i my damy ognia”

Prezentacje artystyczne w Starej Rzeźni rozpoczną się od 14:30 pokazem żonglerki. Potem przez scenę przewijać się będzie prawdziwy tłum artystów, którym bliska jest idea pomocy innym. Na scenie między innymi zespół Arfik Ryszarda Leoszewskiego, recital prof. Jacka Rudnickiego, prezentacje taneczne oraz prezentacje sztuk walki. Artyści występują nieodpłatnie i nigdy nie ma żadnego problemu by zgromadzić tłum występujących. – Oprócz miłości do wystąpień scenicznych uwielbiam również uczyć śpiewu dzieci i starszych. To fantastyczne gdy uczą się otwartości, pozbywają tremy i z chęcią chcą się zaprezentować na scenie! Ponieważ z całego serca popieram WOŚP – ogromnie cieszę się , że możemy uświetnić występami tak wspaniały dzień. Niedzielny występ będzie zawierał pozycje solo jak i duety. Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych słuchaczy każdy znajdzie dla siebie odpowiedni repertuar – zachęca wokalistka Jowita Świtońska, która zaprezentuje się na scenie ze swoimi młodymi podopiecznymi. O 19:00 występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Tragarze: – Cieszy nas, że kolejny raz możemy grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, to dla nas wyjątkowe wydarzenie. To źródło wielkiej radości, Szczecin jest zawsze hojny, więc i my dosłownie damy ognia – mówi Przemysław Kazaniecki, wokalista zespołu. Tragarze wykonają utwory z pierwszej płyty oraz z drugiego albumu, który ukaże się niebawem.

 Co będzie do wylicytowania? Przejażdżka z Prezydentem Krzystkiem i mnóstwo innych podarunków

Licytacje w Starej Rzeźni rozpoczną się już po godzinie 12:00, czyli przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia. Jak mówi Robert Abelite ze sztabu WOŚP ulokowanego na Łasztowni ilość przekazanych pamiątek, gadżetów, dzieł sztuki i innych cennych przedmiotów w roku 2020 pobiła wszelkie rekordy. Do wylicytowania będzie przejażdżka zabytkowym Stoewerem z Prezydentem Piotrem Krzystkiem, kawałek Frygi, mnóstwo voucherów i zaproszeń. Każdy znajdzie coś dla siebie: – Zaczniemy od drobnych rzeczy, czyli koszulek, plakatów, smyczy, pamiątek związanych z Wielką Orkiestrą czy od drobnych podarunków od mieszkańców miasta. Mamy do wylicytowania mnóstwo obrazów i dzieł sztuki lokalnych i nie tylko lokalnych artystów, ale i takich rzeczy jak np. domek przygotowany z tysiąca zapałek, spacer po Szczecinie z byłą panią konserwator zabytków Małgorzatą Gwiazdowską, pamiątki związane ze statkiem Kapitan Borchard czy fragment słynnej Frygi – mówi Robert Abelite.

Stara Rzeźnia przekazuje również mnóstwo pamiątek: – Będzie można wylicytować albumy przygotowane przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz specjalny prezent od nas, czyli „Złoty bilet”, który jest podwójnym zaproszeniem na wszystkie wydarzenia, które w 2020 roku będą odbywać się w Starej Rzeźni. Mowa o wystawach, koncertach czy prezentacjach, których mamy na Łasztowni setki. Mowa między innymi o koncertach Natalii Nykiel, Katarzyny Pakosińskiej, zespołu Kwiat Jabłoni czy projektu Swinging With Sinatra. Tak naprawdę sami jeszcze nie wiemy ile warte jest takie zaproszenie, ale na pewno sprawi komuś wiele radości – mówi Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Jednym z ciekawszych przedmiotów tegorocznej aukcji WOŚP w Szczecinie jest para nart podpisana przez całą kadrę skoczków narciarskich ofiarowanych przez informatyczną firmę ze Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne. Ekspert wylicytował parę nart podczas charytatywnego Meczu Gwiazd w 2016 roku. – Uznaliśmy, że już czas, aby nasze narty wyruszyły w dalszą drogę i przysłużyły się na inny szczytny cel-  komentuje Tomasz Cierpica, jeden z Prezesów firmy Ekspert Systemy Informatyczne.Na nartach znajduje się autograf obecnego triumfatora Turnieju Czterech Skoczni Dawida Kubackiego. Podpisali się na nich również Adam Małysz, Kamil Stoch, Maciej Kot, a także celebryci i inni sportowcy m.in. bracia Golec czy Krzysztof Głowacki.

Po 20:00 „Żeglarskie światełko do nieba”

Z inicjatywy Prezes Laury Hołowacz, nie tylko Dźwigozaury będą świecić o godzinie 20:00. – Apelujemy do znajomych żeglarzy, a w szczególności do posiadaczy dopuszczonej do użytkowania pirotechniki jachtowej o przybycie 12 stycznia o godzinie 19:40 na Łasztownię i przyniesienie pochodni i rakiet sygnałowych, używanych na co dzień w sezonie żeglarskim. O godzinie 20,00 będzie można użyć ich do gremialnego przesłania naszego żeglarskiego „światełka do nieba” – mówi Prezes Grupy CSL i inicjatorka powstania Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

Miejsce spotkania – rejon trzech zabytkowych dźwigów portowych, czyli popularnych Dźwigozaurów. Do grania z Wielką Orkiestrą przyłącza się także Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Aleksander Doba czy statek Ładoga, na którym również odbywać się będą orkiestrowe wydarzenia.

 

Pozostaw komentarz