Bolewski & Tubis. Duet, który nadaje się tak samo na Openera jak i na kameralne festiwale jazzowe

Takie muzyczne hybrydy nie zdarzają się często, bo w muzyce tego duetu znajdziecie zarówno klasyczne instrumenty i inspiracje jazzowe jak i motywy, których nie powstydziliby się artyści, których znamy na co dzień w największych radiostacji w Polsce. Duet Bolewski i Tubis w 2020 roku powracają na koncertowy szlak żeby promować wydaną w 2018 roku płytę „Lunatyk” jak i żeby prezentować zupełnie nowe utwory. Koncert w Starej Rzeźni odbędzie się 2 lutego 2020 i jest to kolejna odsłona jazzowych prezentacji w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Nasza muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo – o czym przekonała się już publiczność w kilkuset, które odwiedziliśmy w ramach trasy koncertowej promującej nasz album „Lunatyk”, który miał premierę w 2018 roku – zdradza duet Bolewski i Tubis i… zapowiada nową muzykę i nowe koncerty na rok 2020. Jeden z nich będzie mieć miejsce już 2 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety na wydarzenia są dostępne. Czego możemy spodziewać się po występie duetu młodych artystów?  – Zaskakujący pierwiastek improwizacji, sprawia, że nasza muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet – słyszymy od artystów.

Duet otrzymał nagrodę w kategorii zespół roku 2018 w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu „Rozproszenie” znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii debiut. Artyści mówią, że ich muzyka nadaje się zarówno na Open’er Festiwal jak i na kameralne jazzowe sceny, gdzie artystów słucha zaledwie kilkanaście osób. Dotychczas mieli okazję prezentować się między innymi na takich wydarzeniach jak Enea Spring Break 2019, Songwriter Łódź Festiwal czy na Dąbskich Wieczorach Filmowych w Szczecinie. Ich muzyka promowana była w audycji Marka Niedźwieckiego, a piosenka „Myślałem” w 2018 roku okupowała szczyty list przebojów w radiach niekomercyjnych, w tym w warszawskim radiu publicznym „Radio dla Ciebie”

– Spotkanie z tym niezwykłym duetem jest kontynuacją założenia, że w 2020 roku Łasztownia będzie tętnić dobrą muzyką. Będziemy gościć gwiazdy jak Świetliki, Natalia Nykiel czy Katarzyna Pakosińska, ale będziemy zapraszać także wspaniałych, młodych, obiecujących artystów przed którymi największe komercyjne sukcesy. Oni są przyszłością i każdy, kto słyszał utwory duetu Bolewski i Tubis wie, że to muzyka, która nie pozosttawia obojętnym. Warto docenić, że to utwory pisane po polsku, a w twórczości jazzowej i oscylującej dookoła jazzu to nie jest codzienność – zapowiada Iwona Nowakowska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Bolewski & Tubis w Starej Rzeźni. Niedziela, 2 lutego 2020. Koncert zaczynamy o godzinie 19:00.

Pozostaw komentarz