Muzycy Starego Dobrego Małżeństwa w Starej Rzeźni. Zespół „U Studni” zagra 12 listopada

Przez lata tworzyli brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa, są zaangażowani w tworzenie najpopularniejszych grup muzycznych zajmujących się poezją śpiewaną, a od jakiegoś czasu prezentują publiczności własne interpretacje najpiękniejszych wierszy i utworów literackich oraz swoje własne utwory. 12 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wystąpi zespół U Studni.

Zespół „ U studni istnieje od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat współtworzyli rozpoznawalne brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami – Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania. Najnowsza propozycja artystyczna, to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.

– Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie – mówią muzycy zespołu. Repertuar bieżącej trasy koncertowej zespołu to interpretacja twórczości Adama Ziemianina oraz innych wybitnych poetów współczesnych: –  „W życiu nie chodzi, żeby tylko żyć”, to cytat, który idealnie oddaje sens naszej twórczości oraz obecności na scenie – przyznają muzycy.

Listopad w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to czas refleksyjnych koncertów. Łasztownia to idealne miejsce do prezentowania poezji śpiewanej: – Kameralny klimat, krótkie dni, długie wieczory, intymna atmosfera i moc poezji śpiewanej. Jestem przekonany, że nasi goście doceniają artystów, którzy będą prezentować się w listopadzie. Październikowy koncert zespołu Do Góry Dnem zgromadził pełną salę Iluzjon – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Zespół U Studni w Starej Rzeźni: Wtorek, 12 listopada 2019 o 19:00 – 21:00. Bilety w cenie 40 złotych są jeszcze dostępne.

Pozostaw komentarz