The Beatels Revival w Starej Rzeźni

W historii światowej muzyki rozrywkowej jest tylko kilku artystów, o których możemy mówić, że zmienili bieg światowej popkultury. Zespół The Beatels w latach 1960-1970 doprowadzał do szaleństwa młodych ludzi na całym świecie. „Beatelmania” objęła całą szerokość geograficzną, a wszystkie płyty brytyjskiej formacji sprzedawały się w rekordowych nakładach. The Beatels do dzisiaj cieszą się wielkim zainteresowaniem, a ostatnia rocznica 50-lecia albumu „Abbey Road” przywróciła tą płytę na szczyty list przebojów w niemal wszystkich krajach na świecie (czołówka albumów również na liście w Polsce). W Szczecinie będziemy mieli również okazję poczuć się jak w szalonych latach 60 kiedy Beatelsi istnieli i podbijali światowy rynek muzyczny. Jak to możliwe?

Wymienienie jednym tchem wszystkich światowych przebojów „czwórki z Liverpoolu” byłoby absolutnie niemożliwe. Do największych hitów należą oczywiście: „Hey Jude”, „All you need is love”, „Yellow Sumbmarine”, „Yesterday”, “All my loving”, “A hard day’s night”, “Let it be”, “Can’t buy me love” czy “Twist and shout”. Zespół podbijał wszystkie możliwe listy przebojów I serca nastolatek, stąd mimo że zespół po zaledwie dekadzie zakończył działalność, to pamięć o The Beatels przetrwała do dzisiaj i największe przeboje grupy nadal są znane i śpiewane.

Formacja doczekała się także wielu grup, które zajmowały się coverowaniem ich przebojów oraz własną interpretacją muzyczną i wizerunkową grupy. Do jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych grup tego typu należy czeska formacja The Beatels Revival, która występuje od 1996 roku i ma na swoim koncie występy na całym świecie.  – Zespół ma za sobą ponad 1300 występów, które cieszyły się dużym powodzeniem w Czechach, Polsce, Francji, na Węgrzech, Słowacji. Drogą do sukcesu zespołu jest nie tylko doskonała interpretacja utworów Beatles, która jest na światowym poziomie, lecz także doskonały image, choreografia sceniczna i nie w ostatniej kolejności głosowe i fizyczne podobieństwo członków zespołu z prawdziwymi Beatles. Repertuar zespołu obejmuje około 60 najbardziej znanych piosenek legendy Liverpoolu – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Koniec roku w Starej Rzeźni to zdecydowanie czas koncertów. The Beatels Revival to formacja, która powinna przyciągnąć na Łasztownię fanów wielkich przebojów najpopularniejszej grupy w historii brytyjskiej muzyki popularnej, ale to nie jedyny koncert, który pozwoli nam „cofnąć się w czasie”. W grudniu do Starej Rzeźni wróci Troy Anderson, który wiosną podbił serca publiczności swoimi interpretacjami standardów Louisa Armstronga. Przed nami więc bardzo muzyczna końcówka roku i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na koncerty – dodaje Patryk Walczak.

The Beatels Revival w Starej Rzeźni. Niedziela, 24 listopada 2019 o 19:00 – 21:00. Bilety w cenie 100 złotych dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

 

Pozostaw komentarz