Projekt CHOPIN ART. Janusz Olejniczak już w środę w Starej Rzeźni

To jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń jesieni. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Stowarzyszenie Progressum i Stowarzyszenie 1839 Assosciation zapraszają na serię wydarzeń w ramach festiwalu Chopin Art. Przed nami finał konkursu fotograficznego, artystyczne prezentacje młodych ludzi związanych z Akademią Sztuki oraz doskonały koncert jednego z najwybitniejszych pianistów w Polsce. Janusz Olejniczak w repertuarze Fryderyka zaprezentuje się w Starej Rzeźni już w środę 9 października o godzinie 19.00. Bilety na to wydarzenie w cenie tylko 50 złotych są jeszcze dostępne.

Takiego wydarzenia w Starej Rzeźni jeszcze nie było! Stowarzyszenie Progressum, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Stowarzyszenie 1839 Association organizują szczecińskie wydarzenia, których celem jest upamiętnienie 170. Rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych muzyków w historii świata. W planach jest szereg wydarzeń. Część z nich odbędzie się na Łasztowni, a część w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jak pokazać twórczość Fryderyka Chopina na zdjęciach?

Konkurs fotograficzny ArtChopin 2019 to inicjatywa, w której nagrodzone zostaną te prace, które w ocenie jurorów w najciekawszej artystycznej formie emanować będą muzyką i postacią Fryderyka Chopina, prace w których odnaleźć będzie można zarówno głęboką inspirację genialną frazą muzyczną, jak i te, w których symbolicznie oddana będzie pamięć po wielkim kompozytorze: – Będą to wydarzenia niezwykłe. Zacznie się od koncertu Janusza Olejniczaka, drugim wydarzeniem jest wystawa pokonkursowa Art. Chopin w Akademii Sztuki. Wpłynęło do nas na ten konkurs blisko 200 prac, wybraliśmy te najlepsze, nagrody główne i wydarzenia. Fotografia jest bardzo ciekawą formą przekazania swojej miłości do Fryderyka Chopina i jego twórczości. Prace według regulaminu mają emanować muzyką, twórczością, kolorytem, bogactwem, pamięcią po Fryderyku Chopinie, fotografia ma stanowić twórczą ekspresję, być efektem inspiracji twórczością artysty – mówi Grzegorz Czarnecki. – Wielu autorów odnalazło się w tych słowach i wykonało doskonałe prace, które mam nadzieję, że zachwycą osoby, które będą wystawę oglądać. Autorzy pokazywali np. przyrodę, ale nie tylko – dodaje Grzegorz Czarnecki.

 

„Muzyka, która dotyka serce i duszę”

Już 9 października w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się koncert pianisty Janusza Olejniczaka. – To było moje wielkie marzenie. Wspólnie z partnerami naszego cyklu wydarzeń oraz Prezes Laurą Hołowacz postanowiliśmy, że taki koncert w czasie okrągłej rocznicy śmierci Fryderyka Chopina powinien się na Łasztowni odbyć. Zaangażowanie w koncert Janusza Olejniczaka, najwybitniejszego polskiego pianisty grającego utwory Chopina to jest prawdziwe spełnienie marzenia i wierzymy, że naszą wizją zarażą się także inni mieszkańcy Szczecina. Piękne nuty, kameralna atmosfera i osobowość artysty sprawią, że będzie to absolutnie niezwykły wieczór. Zaproszenie Pana Olejniczaka nie było łatwe, udało nam się ustalić wspólne terminy. Koncert będzie niezwykły, będziemy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie jak odbieramy Fryderyka Chopina, bo to jest muzyka, która dotyka serca i duszy. Myślę, że przed nami moc wzruszeń i nie mogę się już doczekać środowego wieczoru – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum i Fundacji Moja Łasztownia.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w wernisażu po konkursie fotograficznym oraz w koncercie Janusza Olejniczaka w Starej Rzeźni.  Bilety w cenie 50 złotych są już do nabycia.

Janusz Olejniczak w Starej Rzeźni: Środa, 9 października 2019 o 19:00.

 

Pozostaw komentarz