Spektakl „Pół na pół” w październiku wraca do Starej Rzeźni

Wrześniowa premiera spotkała się z ciepłym przyjęciem i bardzo dobrymi recenzjami. Czas więc na kolejne spotkania z bohaterami słodko-gorzkiej komedii „Pół na pół”

– Premiera nowej sztuki „Pół na pół” w reżyserii Tomasza Obary miała miejsce 25 września, a podczas prapremiery w Starej Rzeźni gościliśmy autorów tłumaczenia tego niezwykłego przedstawienia. Recenzje są bardzo dobre, liczymy więc na rosnące zainteresowanie publiczności. Jest to dla niektórych komedia, dla niektórych dramat. Występują Sławomir Kołakowski oraz Wiesław Orłowski, którzy występują w szczecińskich  teatrach, liczymy, że sztuka się spodoba, bo w Polsce dotychczas grana była tylko przez Teatr Kwadrat, nie jest to więc scenariusz ograny – mówi Piotr Ochman.  – Projekt „Scena Stara Rzeźnia” zakłada, że każdego miesiąca przygotowanych zostanie co najmniej kilka spektakli i sztuk we współpracy m.in. z Fundacją Kultury West & Art. „Pół na pół” to premiera wrześniowa, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Bardzo nas cieszy, że poza tym przedstawieniem będzie można kolejny raz zobaczyć „Morfinę 0.05”, czyli monodram Marka Żerańskiego. Na listopad szykujemy za to kilka teatralnych, ale i teatralno-muzycznych niespodzianek – mówi Patryk Walczak, kierownik Starej Rzeźni.

„Pół na pół” to pozornie drastyczna sztuka o dwóch przyrodnich braciach, których udar matki podzielił jeszcze bardziej.  Kiedy dni ich rodzicielki wydają się być policzone, a jedyną oznaką jej obecności jest dzwonek, bracia stają przed trudnym wyborem. Wyborem, przed którym nikt nie chciałby stanąć. Z każdą chwilą na jaw wychodzą kolejne tajemnice i kłamstwa, które doprowadzają do… tutaj odpowiedź padnie dopiero w czasie spektaklu. Gwarantujemy jednak momenty zaskoczenia.  Czy skłóceni bracia połączą siły by zabić matkę? Czy całe zło jest spowodowane przez braci? Czy rodzicielka rzeczywiście jest bez winy?  Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez w sztuce “Pół na pół” udowodnią nam, że nie każdy rodzinny dramat kończy się tak, jak wszyscy się tego spodziewają.

 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE:

15.10.2019/19:00/bilety Normalny 50 zł, Ulgowy 40 zł

27.10.2019/19:00/bilety Normalny 50 zł, Ulgowy 40 zł

 

Pozostaw komentarz