Premierowy spektakl PÓŁ NA PÓŁ w Starej Rzeźni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kontynuuje udaną współpracę z Fundacją Kultury West & Art. Efektem naszego współdziałania jest powrót na afisz Starej Rzeźni najpopularniejszych sztuk z minionego sezonu, ale i kilka premier. Pierwsza z nich to komedia i dramat jednocześnie, sztuka, która spowoduje uśmiech, ale i momenty złości, niedowierzania i… autorefleksji. Nad naszymi relacjami z najbliższą rodziną i nad tym czy traktujemy innych, tak jak oczekujemy żebyśmy byli sami traktowani.  – To jest zabawna, a jednocześnie trudna komedia o rodzinie, która skrywa więcej niż może się wydawać – mówi Piotr Ochman z Fundacji West & Art. Przedpremierowy pokaz sztuki odbędzie się 25 września o godzinie 21.00. Regularne pokazy odbędą się w kolejnych dniach. Bilety dostępne są na stronie Bilety FM oraz w Kubryku Literackim.

– Premiera nowej sztuki „Pół na pół” w reżyserii Tomasza Obary już 25 września, w tym miesiącu zobaczymy tę sztukę kilkukrotnie. Jest to dla niektórych komedia, dla niektórych dramat. Występują Sławomir Kołakowski oraz Wiesław Orłowski, którzy występują w szczecińskich  teatrach, liczymy, że sztuka się spodoba, bo w Polsce dotychczas grana była tylko przez Teatr Kwadrat, nie jest to więc scenariusz ograny – mówi Piotr Ochman.

„Pół na pół” to pozornie drastyczna sztuka o dwóch przyrodnich braciach, których udar matki podzielił jeszcze bardziej.  Kiedy dni ich rodzicielki wydają się być policzone, a jedyną oznaką jej obecności jest dzwonek, bracia stają przed trudnym wyborem. Wyborem, przed którym nikt nie chciałby stanąć. Z każdą chwilą na jaw wychodzą kolejne tajemnice i kłamstwa, które doprowadzają do… tutaj odpowiedź padnie dopiero w czasie spektaklu. Gwarantujemy jednak momenty zaskoczenia.  Czy skłóceni bracia połączą siły by zabić matkę? Czy całe zło jest spowodowane przez braci? Czy rodzicielka rzeczywiście jest bez winy?  Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez w sztuce “Pół na pół” udowodnią nam, że nie każdy rodzinny dramat kończy się tak, jak wszyscy się tego spodziewają. Dodajmy, że podczas pierwszego pokazu w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jeden z autorów scenariusza będzie obecny na widowni.

PRZEDPREMIEROWO:  Środa, 25 września 2019 o 21:00 – 22:30

PREMIERA: Sobota, 28 września 2019 o 21:00 – 22:30

Kolejne terminy zostaną opublikowane już niebawem na stronie internetowej Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Fundacji Kultury West & Art.

 

PROJEKT SCENA STARA RZEŹNIA WE WRZEŚNIU

Premiera spektaklu „Pół na pół” to nie jedyne teatralne wydarzenie na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina w pierwszym miesiącu sezonu jesiennego. – Projekt „Scena Stara Rzeźnia” za sprawą naszych partnerów rozwija się bardzo dynamicznie. W każdym miesiącu będziemy mogli zaproponować Państwu kilka spektakli, monodramów czy warsztatów edukacyjnych z aktorstwem i literaturą w tle. Gościć będziemy produkcje ze Szczecina, ale i spoza miasta, jak choćby spektakl „Dobry wieczór, to my!”, który wypełnił do ostatniego miejsca Salę Iluzjon pod koniec lipca. Cieszy nas również obecność gwiazd teatru na Łasztowni, warto wspomnieć choćby o „Sokratesie” Joanny Szczepkowskiej na którego bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Najbliższe spektakle:

25 września – „Zwierzenia bezrobotnego aktora”, Monodram Marcina Zarzecznego. Środa, o18:00 – 20:00

26 września – „Morfina 0.05”, Monodram Marka Żerańskiego, Czwartek, 26 września 2019  19:00 – 20:00.

ZAPRASZAMY!

 

 

 

Pozostaw komentarz