Muzyczne gwiazdy jesienią w Starej Rzeźni!

Wszystko wskazuje na to, że przed nami muzyczna jesień w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jakiej jeszcze nie było! Już we wrześniu odbędą się dwa niesamowite koncerty. Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej zaprezentują się na naszej scenie także w październiku, listopadzie i grudniu. – Będziemy stopniować napięcie. Dzisiaj możemy już mówić o kilku nazwiskach, ale gwiazd, które odwiedzą Łasztownię jest zdecydowanie więcej – zapowiada Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Kogo więc zobaczymy i usłyszymy jesienią?

– Jesteśmy świadomi, że nasza Sala Iluzjon mieści ok. 250 gości, nie uda nam się więc zorganizować koncertu gwiazdy, która wyprzedaje stadiony. Staramy się by artyści, którzy goszczą na Łasztowni docierali do swoich fanów, by były to koncerty kameralne, które zaskoczą formą. Organizujemy mnóstwo koncertów klubowych, akustycznych, jazzowych, takich, które zarażają energią – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Ta jesień to jest kilkanaście wydarzeń, o których będziemy informować na bieżąco. Dzisiaj możemy zaprosić Państwa na tak ciekawe wydarzenia jak kolejny koncert Daniela Spaleniaka, którego muzyka stanowi tło do seriali Netflixa i HBO. Zaśpiewa Michał Kowalonek, który był wokalistą grupy Myslovitz. W październiku Lion Shepherd, zespół, którego ostatnią płytę kupiło już kilkanaście tysięcy osób, byli także suportem przed grupą Scorpions podczas ich lipcowymi koncertami, co jest chyba najlepszą rekomendacją by koniecznie na tym koncercie być. Jesienią usłyszymy także zespół Sorry Boys, ich trasa liczy ponad 20 koncertów w całej Polsce,  w Szczecinie wybrali właśnie Starą Rzeźnię. Jest też kilka wydarzeń, powiedzmy, dookoła muzycznych. We wrześniu kolejna „Niedziela z Filipinkami” oraz pokaz dokumentu „Obywatel Miłość” o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego. To dopiero początek, więcej informacji o muzycznych niespodziankach w Starej Rzeźni już niebawem – dodaje Patryk Walczak.

 

Michał Kowalonek w Starej Rzeźni. Piątek, 20 września 2019 o 20:00 – 22:00

Lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz. Koncertował z różnymi projektami między innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie. Dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive. Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. Artysta rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach. Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki.

 

Daniel Spaleniak w Starej Rzeźni. Piątek, 27 września 2019 o 20:00 – 22:00

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

 

Lion Shepherd w Starej Rzeźni. Niedziela, 13 października 2019 o 20:00 – 23:00

Lion Shepherd to Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara) i Maciej Gołyźniak (perkusja). Muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać ze wszystkiego co fascynujące. Progressive, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Otwarte – eteryczne formy i pokręcone metra. Rockowe ciosy i protest songi. Zespół chłonie wszystko co go otacza. Ograniczenia i kunktatorstwo nie mają prawa głosu. Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach. Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych – to wszystko sprawia, że Lion Shepherd z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy.

 

Sorry Boys w Starej Rzeźni. Piątek, 25 października 2019 o 19:00 – 22:00

„Trasa Miłość 2019” rozpocznie się w połowie października i potrwa do połowy grudnia, a swoim zasięgiem obejmie ponad 20 miast. Podczas koncertów muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty „Miłość”, która miała swoją premierę w maju tego roku. Do najnowszych kompozycji, wśród których na pewno nie zabraknie „Absolutnie, absolutnie” czy „Jesteś Pragnieniem”, dołączą starannie dobrane utwory z poprzednich albumów i razem stworzą niepowtarzalną miłosną opowieść. Doznaniom muzycznym towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana oprawa wizualna. Pojawiać się będą także muzyczne niespodzianki!

ZAPRASZAMY JESIENIĄ DO CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA!

Pozostaw komentarz