Wydarzenia: KUBRYK LITERACKI JUŻ OBSADZONY

DSC09360– To ma być przede wszystkim taka wyjątkowa przestrzeń promocji Szczecina i szczecińskich twórców – zapowiada Marta Rak, która podpisując z CSL we wtorek 12 bm umowę najmu, podjęła się zadania zorganizowania i prowadzenia w wynajmowanym pomieszczeniu na parterze Starej Rzeźni placówki komercyjnej o nazwie Księgarnia Kubryk Literacki. Mając za sobą studia europeistyki na Uniwersytecie Szczecińskim oraz kilkuletnie doświadczenie działalności w szczecińskim Stowarzyszeniu Liderów i Fundraiserów, decyzję o prowadzeniu niestandardowej placówki, wpisującej się w program powstającego Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, traktuje jako duże osobiste wyzwanie, sprzyjające jej powrotowi, po kilkuletniej przerwie, do aktywności zawodowej.

Zapowiada, że ma to być placówka oferująca klientom bardzo zróżnicowany asortyment dzieł. Dominować w niej będą oczywiście książki szczecińskich oraz związanych ze Szczecinem autorów i książki o Szczecinie. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo budowanego portu jachtowego, nie zabraknie w niej także książek o tematyce żeglarskiej. Według takiego samego klucza dobierane będą również oferowane płyty z utworami muzycznymi. Obok książek i płyt, w Kubryku Literackim będzie można nabyć regionalne wyroby rękodzielnicze, w tym oryginalną ceramikę szczecińską, biżuterię bursztynową, pamiątki drewniane, a także różne inne gadżety i pamiątki związane ze Szczecinem.

Ne zamierza ograniczać się do prowadzenia działalności ściśle handlowej. Sens podjęcia się tego zadania widzi przede wszystkim w możliwości nawiązywania partnerskich kontaktów ze szczecińskimi twórcami i uczestniczenia w skutecznym promowaniu ich dzieł. Dlatego – powiada – stwarzając możliwość sprzedaży określonej książki czy płyty, nasza księgarnia , we współpracy z CKE Stara Rzeźnia, zamierza pomagać muzykom w publicznym prezentowaniu ich utworów, autorom książek w organizowaniu spotkań z czytelnikami, a twórcom rękodzieł w organizowaniu warsztatów rękodzieła artystycznego.

Jeszcze za wcześnie rozmawiać o szczegółach. Najbliższe dni dla pani Marty i jej współpracowniczki pani Joanny Fenrych-Smolińskiej, to czas intensywnych przygotowań do publicznego otwarcia placówki, a to – jak całej Starej Rzeźni – ma nastąpić już w sobotę, 21 marca. W tych przygotowaniach bardzo ważne staje się nawiązanie współpracy z zainteresowanymi nią szczecińskimi i związanymi ze Szczecinem autorami książek, płyt, wyrobów rękodzielniczych, gadżetów i pamiątek. Zainteresowani współpracą, proszeni są o kontakt mailowy kubryk@csl.eu lub tel. nr 695 309 069.

Zygmunt Kowalski