Już w niedzielę Festiwal Kawy i Herbaty na Łasztowni

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Kawy i Herbaty. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia czekają nas pokazy baristyczne, targi kawy i herbaty oraz możliwość degustacji rozmaitych rodzajów kawy z całego świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Festiwal Kawy był jednym z pierwszych wydarzeń, które zorganizowała Stara Rzeźnia oraz Kawiarnia Qualia Cafe po otwarciu instytucji wiosną 2015 roku. Po kilku latach przerwy idea rozmowy o kawie i prezentowania tego napoju w niestandardowej formie powraca. Podczas niedzielnego wydarzenia będzie okazja zapoznać się z niestandardowymi technikami parzenia kawy, będzie można porozmawiać z baristami, ale i kupić ziarna czy mieszanki na co dzień niemożliwe do kupienia w naszym mieście. To wydarzenie dla wszystkich miłośników kawy: – Przed nami szósta edycja „Szczecińskiego Pucharu Cafe Latte Art” czyli malowania mlekiem na kawie z ekspresu ciśnieniowego, będzie się to odbywało w technice „free poor”, w ten sposób bariści uzyskują różne wzory, które będą przez sędziów oceniane. To będzie bardzo widowiskowa część naszego festiwalu i serdecznie wszystkich zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu – mówi Adrian Malachowski, współorganizator wydarzenia. – Na stanowiskach wystawienniczych będą prezentować się palarnie kawy, odbywać się będą warsztaty czy pokazy przyrządzania dobrej kawy np. przez ekspresy przelewowe. Większość mieszkańców przepada za kawą, stąd więc pomysł na organizację takiego wydarzenia jak „Festiwal Kawy i Herbaty”, pokażemy ten popularny napój w rozmaitych kontekstach, pokażemy pasjonatów, którzy zajmują się paleniem i przygotowywaniem kawy w rozmaitych technikach. To nie jest produkcja taśmowa, a palenie małej ilości na użytek tylko np. jednej kawiarni, będzie duże zagęszczenie baristów i może to być okazja to spróbowania kawy, która na co dzień nie jest dostępna w Szczecinie – dodaje Adrian Malachowski.

9 grudnia od godziny 10:00 będą na Was czekać stoiska z kawą i herbatą, akcesoriami do ich przyrządzania (w domu oraz w gastronomii) oraz słodki poczęstunek – wszystko, co niezbędne jest do spędzenia przyjemnego niedzielnego popołudnia. Baltic Caffeine Festival to: lokalne kawiarnie, palarnie kawy, akcesoria, nauka parzenia herbaty i kawy, cuppingi czyli smakowanie różnych rodzajów kawy i herbaty czy rozmaite warsztaty i pokazy. – Cieszymy się z powrotu do Starej Rzeźni tego wydarzenia. Spodziewamy się tłumu mieszkańców miasta, bo pierwsza edycja w 2015 roku była wielkim organizacyjnym sukcesem. Bardzo chciałbym żeby Festiwal Kawy i Herbaty odbywał się cyklicznie co roku. Mamy pomysł na organizację dużego wydarzenia w roku 2019, ale szczegóły nieco później. Zapraszamy wszystkich na niedzielę, wieczorem odbędzie się koncert Janka Traczyka – dodaje Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wstęp na Baltic Caffeine Festival jest wolny. Serdecznie zapraszamy!