Poznajcie „Sekrety i kłamstwa” – Sylwia Trojanowska promuje nową powieść

Zapraszamy Państwa 19 października o godzinie 17:00 na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o skomplikowanych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej, piątej powieści, pt.: „Sekrety i kłamstwa”. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Sylwia Trojanowska jest wielką przyjaciółką Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia  i osobą, która od samego początku istnienia naszej instytucji często odwiedzała nas podczas rozmaitych spotkań autorskich. Pisarka zdobyła ogromne grono czytelników także poza naszym miastem, a jej piąta powieść „Sekrety i kłamstwa” już jest przebojem. Autorka promuje swoje wydawnictwo podczas spotkań autorskich w całej Polsce. 19 października spotka się z czytelnikami na Łasztowni. Podczas spotkania poznamy szczegóły fabuły powieści, inspiracje jakie przyświecały Sylwii Trojanowskiej przy tworzeniu tak innej książki od tych, które znamy z wcześniejszych etapów jej twórczości. Będzie to także okazja do zdobycia autografu pisarki.

– Moja kariera nabrała tempa, w tym roku dwie premiery, a wcześniej rokrocznie nowa powieść. Mocno przygotowuje się do roku 2019, bo na pewno będzie na co czekać. Moje poprzednie powieści zyskały wielu czytelników, dobre opinie i do dzisiaj są czytane. Stwierdziłam, że to, co robię ma sens i tak narodziły się kolejne pomysły na powieści – mówi Sylwia Trojanowska. Autorka dodaje, że czytelniczki są główną siłą napędową i motywacją do tworzenia kolejnych powieści. W przypadku nowego dzieła, Sylwia Trojanowska delikatnie odchodzi od romantycznego modelu swojej twórczości. Jest mniej o miłości, a więcej o historii, emocjach, relacjach rodzinnych i tym jak współcześnie radzić sobie z trudną przeszłością i tajemnicami, które posiada przecież każda rodzina: – To jest dla mnie ważna historia. Od kilku lat myślałam o takim pomyśle. Tematyka przewodnia w „Sekretach i kłamstwa” nie dawała mi spokoju, aż w końcu narodzili się bohaterowie. Osiemdziesięciosiedmioletni Ludwik, człowiek w sędziwym wieku, urodził się w czasach kiedy w Szczecinie mówiło się po niemiecku. Drugą bohaterką jest jego wnuczka Magdalena. Między bohaterami jest wiele sekretów, mnóstwo kłamstw i tajemnica z przeszłości, która podczas odkrywania dostarczy bohaterom i czytelnikom mnóstwa emocji – mówi Sylwia Trojanowska. –  Prowadzenie akcji historycznej i współczesnej nie jest łatwe. Powieść dzieje się współcześnie, ale do historii sprzed lat wracamy we wspomnieniach. Przestawianie się z narracji współczesnej w opowiadaną przez Ludwika z przeszłości nie jest proste, ale jest kluczowe by pokazać naszym czytelnikom złożony charakter powieści. Wątek romantyczny nie jest wątkiem pierwszoplanowym. Przebija się tu wątek miłości, ale pomiędzy dziadkiem, a wnuczką. To nie jest prosta miłość – dodaje pisarka.

Sylwia Trojanowska zapewnia, że podobnie jak w swoich wcześniejszych powieściach i tym razem zaprasza na ulice Szczecina. Nasze miasto jest tłem wydarzeń współczesnych, ale i historycznych. Spotkanie z Sylwią Trojanowską w Starej Rzeźni odbędzie się 19 października i poprowadzi je Prezes Laura Hołowacz. W Kubryku Literackim do nabycia są wszystkie dzieła szczecińskiej autorki.