Mery Spolsky w Starej Rzeźni

Takiej artystki w Szczecinie dawno nie było! Łączy przebojowe melodie, inteligentne teksty i wizerunek, który od początku do końca sama stworzyła. Mery Spolsky będzie kolejną artystką, którą w październiku usłyszymy i zobaczymy w Starej Rzeźni. Wokalistka, która szturmem podbiła wiele letnich festiwalu zaśpiewa na Łasztowni 20 października. Dostępne są jeszcze bilety na koncert, choć nie zostało ich wiele.  – To będzie najbardziej muzyczny weekend października w Starej Rzeźni. Piątek Hard Times, sobota Mery Spolsky, a niedziela Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi – zachęca Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

MERY SPOLSKY to muzyczny solo-performance. Młoda wokalistka sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie. Do tej pory MERY można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali m.in. Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie oraz Targów Muzycznych CJG w Warszawie, Spring Break’u w Poznaniu, a także na United Islands of Prague, Open’erze (Alter Stage), Chonabibe Festival, natomiast w październiku 2017 Mery supportowała IMANY podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu.
Pierwszy singiel oraz videoklip MERY SPOLSKY pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i wielkimi krokami zbliża się do miliona wyświetleń na YT. Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i videoklip pt. „Alarm”, natomiast 15 września 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się debiutancki album MERY zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. W drodze jest kolejny singiel pt. „Liczydło”, którego premiera odbędzie się 8 marca. Obecnie MERY kontynuuje serię koncertów w największych polskich miastach, a album został właśnie nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Koncert w Starej Rzeźni odbędzie się 20 października o godzinie 20.00. Bilety do nabycia są w Kubryku Literackim.