Bulwary wakacyjnym przebojem lata. Jaki będzie ostatni weekend Bulwarove?

Nie ma dnia by na szczecińskich bulwarach, na Wyspie Grodzkiej czy w Starej Rzeźni nie było tłumu ludzi. Łasztownia jest obecnie najpopularniejszym miejscem Szczecina, a wspaniałe wydarzenia aktywizujące tą przestrzeń spowodowały, że mieszkańcy miasta w tym miejscu mogli zawsze znaleźć atrakcje odpowiadające ich zainteresowaniu. Doskonałą inicjatywą Żeglugi Szczecińskiej był projekt Bulwarove, którego finałowa odsłona będzie mieć miejsce w najbliższy weekend. Czeka nas moc atrakcji, zabawy dla dzieci oraz koncerty szczecińskich zespołów Tragarze i Oho!KOKO. Ten weekend warto spędzić na bulwarach!

Kiedy trzy lata temu rodziła się idea tworzenia Łasztowni jako nowego serca Szczecina mało kto wierzył w powodzenie tej karkołomnej wizji. Dzisiaj możemy już powiedzieć z całym przekonaniem, że to miejsce, które pokochali mieszkańcy naszego miasta, a takie miejsca jak Stara Rzeźnia czy Wyspa Grodzka na dobre wpisały się w rozmaite harmonogramy wydarzeń i inicjatyw miejskich. Swoją rolę w aktywizacji tej przestrzeni odegrała także Żegluga Szczecińska. Organizowane przez miejską spółkę wydarzenia cieszą się rosnącym zainteresowaniem co wpływa na frekwencję na Łasztowni: –  Był to bardzo dobry sezon. Imprezy na Łasztowni przyciągnęły tysiące mieszkańców miasta, ale i turystów. Naliczyliśmy ponad sto rozmaitych imprez organizowanych przez Żeglugę Szczecińską, ale i przez naszych partnerów czy inne instytucje, mowa np. o szczecińskich Juwenaliach czy wydarzeniach sportowych jak Triatlon. Każdy kto w sezonie odwiedził bulwary znalazł coś dla siebie i chyba nie ma osoby w Szczecinie, która w te wakacje choć na chwilę nie zajrzała na bulwary. Sukcesem jest także Wyspa Grodzka. Po dwóch latach możemy powiedzieć, że mieszkańcy potrzebowali takiego miejsca, była potrzeba wyjść poza Jasne Błonia i Wały Chrobrego. Bez względu na to czy uczestniczyliśmy w Pyromagic czy w mniejszych wydarzeniach, to zawsze Łasztownia była pełna ludzi i czuć było, że klimat tego miejsca tworzy się i szczecinianie chcą tam być – mówi portalowi Moja Łasztownia Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Autorską inicjatywą Żeglugi Szczecińskiej była inicjatywa Bulwarove. Właściwie w każdy weekend na Łasztowni i na bulwarach organizowane były rozmaite animacje dla dzieci, pokazy kulinarne, warsztaty czy w ostatnim czasie cieszące się rosnącym zainteresowaniem biegi po bulwarach. Już w najbliższy weekend finałowa odsłona inicjatywy, która zapewne znów zgromadzi tłum mieszkańców. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny: – Wszystko co dobre kiedyś się kończy, wakacje za nami, jesień coraz bliżej. 15 i 16 września zapraszamy na wielkie zakończenie sezonu. Najpierw od 11 bulwary, przygotowaliśmy warsztaty gimnastyczne, bieg, będzie z nami Szczecińska Noc Naukowców i doświadczenia w których będzie można wziąć udział. Po godzinie 17.00 przenosimy się na Wyspę Grodzką, wystąpią zespoły Tragarze i Oho! KOKO. W niedziele podobny plan jeżeli chodzi o wydarzenia w ciągu dnia, tyle, że finał na Wyspie to nie koncerty a kolejna odsłona Kina pod Chmurką. Serdecznie zapraszamy – dodaje Celina Wołosz .