Jesień w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Przed nami najbogatszy w wydarzenia sezon jesienny od lat. W ciągu najbliższych miesięcy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprosi mieszkańców Szczecina na kilkanaście wystaw, wiele koncertów, rozmaite wykłady i wydarzenia artystyczne, ale i imprezy cykliczne, które cieszą się od samego początku istnienia instytucji dużym zainteresowaniem. – Chcieliśmy zaskoczyć mieszkańców miasta naszymi propozycjami na jesień. Stąd koncerty gwiazd, spotkania z doskonałymi twórcami i mnóstwo inicjatyw wpisujących się w program Centrum czyli dostarczania rozrywki dzieciom i dorosłym – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– Trudno byłoby powiedzieć o wszystkich wydarzeniach, które jesienią odbędą się w Starej Rzeźni, bo jest tego naprawdę mnóstwo. Właściwie możemy powiedzieć, że codziennie coś się dzieje – warsztaty, koncerty, wystawy, spotkania rozmaitych organizacji pozarządowych. Za cel stawiamy sobie dalsze aktywizowanie Łasztowni, ale harmonogram wydarzeń pokazuje także, że stawiamy sobie wysoko poprzeczkę i zapraszamy nowych artystów – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Do najważniejszych wydarzeń możemy zaliczyć na pewno koncerty Johna Portera czy Marka Napiórkowskiego. Zaprezentują się także młodzi artyści jak Mery Spolsky czy Jan Traczyk. Kolejny raz wrócą do nas „Gwiezdne Wojny” podczas weekendu z miłośnikami Star Wars, chwalimy się także spotkaniem autorskim z kochaną w Szczecinie Katarzyną Nosowską czy kolejną odsłoną wydarzeń związanych z Świętem Niepodległości, oczywiście w stylu Starej Rzeźni czyli pod kątem żeglarskim – dodaje Kamila Walerysiak, specjalista ds. marketingu CKE Stara Rzeźnia.

Do naszej instytucji powrócą także wydarzenia cykliczne. Kolejny raz gościć będziemy Filipinki podczas niedzieli pełnej wspomnień. Sukcesem okazała się pierwsza edycja Przeglądu Filmów Pozytywnych Feel Good, kontynuacja już na początku października. Zaprosimy naszych gości także na Festiwal Komedii Szpak oraz na wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Progressum: – Naszym sztandarowym projektem będzie „Gwiazdka nad Łasztownią”, zapraszamy 15 grudnia. Będzie to cały dzień pełen kolęd, warsztatów dla dzieci oraz innych wydarzeń, które pomogą naszym mieszkańcom poczuć klimat Świąt. Inne nasze inicjatywy to cykliczne spotkania seniorów, wykłady i prezentacje oraz panele dyskusyjne na które wszystkich zapraszamy – mówi Monika Dyker-Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum.

Do Starej Rzeźni powrócą także wykłady prof. Jacka Rudnickiego oraz coach Małgorzaty Krawczak. Odbędzie się także wiele spotkań ze szczecińskimi pisarzami i twórcami, a na ścianach Galerii Szczecińskiej minimum dwukrotnie w miesiącu zmieniać się będzie ekspozycja. Najnowsza wystawa to prezentacja dzieł Renaty Łempickiej. Do zobaczenia nadal są także prace powstałe w ramach cyklu GENIUS LOCI Szczecin. W Starej Rzeźni odbędzie się także impreza sylwestrowa.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

WRZESIEŃ:
14.09 Koncert John Porter Solo
29.09 Koncert Swinging With Sinatra
30.09 Filipinkowa niedziela

PAŹDZIERNIK:
03-07. 10 FEEL GOOD – PRZEGLĄD FILMÓW POZYTYWNYCH
14.10 Spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską
20.10 Koncert MERY SPOLSKY
21.10 Koncert FARIDA I ANDRZEJ SZPAK – CZESŁAWOWI NIEMENOWI W HOŁDZIE”.

LISTOPAD:
10.11 MegaGame po raz drugi – GeekON Gry Planszowe
11.11 Niepodległość na Maszt, Narodowe Święto Niepodległości
16.11 Koncert Jubileuszowy Sklep z ptasimi piórami

GRUDZIEŃ:
09.12 Koncert Janek Traczyk
15.12 Gwiazdka nad Łasztownią
31.12 Sylwester Tango

 

I wiele, wiele innych wydarzeń, koncertów, spotkań, wykładów i wernisaży na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy i o których będziemy na bieżąco informować!