Dni Ulicy Zbożowej 2018 – wszystko o wydarzeniu!

Dwa dni doskonałej zabawy na Łasztowni, czas podczas którego coś dla siebie znajdą zarówno dzieciaki jak i dorośli mieszkańcy naszego miasta – tak można streścić czwartą już odsłonę Dni Ulicy Zbożowej na Łasztowni. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, firmę CSL Internationale Spedition oraz licznych partnerów zaangażowanych w aktywizowanie „drugiej strony Odry”. Bądźcie z nami 18 i 19 sierpnia od samego rana do wieczora!

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na kolejną edycję Dni Ulicy Zbożowej. Pierwsze odsłony miały za zadanie przyciągać na Łasztownię osób, które jeszcze nigdy wcześniej tu nie były, od ubiegłego roku nie trzeba już nikogo zapraszać, bo Łasztownia stała się prawdziwym sercem miasta. Nasza impreza to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodzin, które chcą w przyjemny sposób spędzić sierpniowy weekend. Nie zabraknie projekcji filmowych, bardzo atrakcyjnych warsztatów i zabaw dla dzieci, koncertów, wystaw, warsztatów, wszystko w przyjaznej atmosferze, z doskonałym widokiem na Wały Chrobrego i mamy nadzieje z rewelacyjną pogodą. Atrakcji jest całe mnóstwo, od kontynuacji pomysłów z lat ubiegłych, po zupełne nowości takie jak wielka ściana wspinaczkowa, która stanie na Łasztowni, fotobudkę czy nawet pokazy cyrkowe. Finałowym momentem tegorocznej imprezy będzie Festiwal Kolorów w niedzielę od 15 do późnego wieczora. Wszystkie atrakcje są bezpłatne – zapowiada Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Dni Ulicy Zbożowej rozpoczną się tradycyjnie od spaceru po Łasztowni z przewodnikiem. Start o godzinie 11.00, zbiórka o godzinie 11.00 w okolicach Mostu Długiego na wysokości Urzędu Celnego. Od godziny 12:00 do godziny 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niesamowite animacje przygotowane przez firmę FiFi Land, w programie gry i zabawy ruchowe dla dzieci, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy czy warsztaty plastyczno-manualne związane z tematyką ulicy zbożowej. W tym samym czasie w budynku Starej Rzeźni rozpocznie się „Weekend z Grami Planszowymi” – przez całe dwa dni będzie można pograć w najnowsze planszówki, które w ostatnich miesiącach ukazały się na rynku. Na miejscu obecni będą także konsultanci, którzy będą wyjaśniać zasady gry. Cały weekend na Łasztowni stać będzie 8-metrowa ścianka wspinaczkowa z której będzie można korzystać. O 16.00 w Sali Iluzjon w Starej Rzeźni będą mieć miejsce projekcie filmów o Szczecinie. Mowa o dziełach przygotowanych przez Stowarzyszenie Kamera, których mecenasem była firma CSL Internationale Spedition. Zobaczymy m.in. „Susudatę”, „Lasiadia Story”, „Mój pierwszy raz” czy dokument biograficzny o pionierce Szczecina Krystynie Łyczywek. Maraton filmowy potrwa do wieczora.

Niedziela również rozpocznie się spacerem – o 11.00 zbiórka w okolicach Mostu Długiego. Dodajmy, że na spacery nie obowiązują zapisy, a każdy kto postanowi wziąć udział w wydarzeniu zapewne dowie się mnóstwa pasjonujących rzeczy o historii Szczecina i Łasztowni. Pokazy animacji dla dzieci pod tajemniczą nazwą „Światło i ogień” startują około godziny 12.00. Równolegle w okolicach Starej Rzeźni będą mieć miejsce pokazy cyrkowe oraz przebój ubiegłorocznej edycji naszej imprezy czyli zabawa florystyczna połączona z warsztatami „Po kwiatowej stronie Odry”.  Kwiaciarnia „Pod żółtą różą” zaprasza na „Skwer Łasztowian” obok Starej Rzeźni, w godz.12-16 na nastrojowy happening : „Po kwiatowej stronie Odry. Ale Syrena…. !!??” Warsztaty połączą dwie sztuki – plastyczną i florystyczną. O 13.00 kolejna parada zorganizowana przez Bloco Pomerania. Liczą kilkadziesiąt osób i na tym polega ich wyjątkowość, gdyż właśnie we wzajemnym zgraniu leży cały kunszt tego gatunku, zwanego w Brazylii „Samba Batucada”. Grupę prowadzi Rafał Krzanowski. Ekspresja i energia rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls – zapewniają muzycy. – Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą ich występom na licznych festiwalach, paradach i koncertach. O 15.00 rozpoczyna się Eksplozja Kolorów – wydarzenie na które czekają przede wszystkim młodsi mieszkańcy miasta. Festiwal potrwa do godziny 21.00, a wystrzały kolorowych proszków będą mieć miejsce co godzinę.
Na każdego uczestnika, niezależnie od wieku, będą czekać ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, miasteczko rzemieślnicze, gdzie szczecińscy twórcy będą proponować swoje rękodzieło oraz aleja Foodtrucków oferująca specjały z wielu zakątków świata. Czwarta edycja Dni Ulicy Zbożowej prezentuje się bardzo atrakcyjnie – zapraszamy do zabawy wszystkich mieszkańców Szczecina. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.