Wystawa prac Aleksandry Jadczuk

Od 14 sierpnia na ścianach Galerii Szczecińskiej w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia do zobaczenia będzie wystawa prac Aleksandry Jadczuk. Zobaczymy abstrakcyjne kompozycje oparte na zasadach geometrii, asymetrii oraz ciekawych improwizacji, w których na obrazie pozornie nie zgadza się nic, ale… gdy się przyjrzymy zgadza się wszystko. Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawa będzie do zobaczenia na Łasztowni do końca sierpnia.

Aleksandra Jadczuk to utalentowana absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2003 r. pracuję u boku prof. Józefa Czerniawskiego w I Pracowni Kształcenia Podstaw Rysunku i Malarstwa. Od 2016 r. pełnię funkcję Prodziekana ds. studenckich Wydziału Malarstwa. Dwukrotnie otrzymałam Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią. Jest autorką 36 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Istotą jej malarstwa i przyjętej metody twórczej jest konstruowanie abstrakcyjnych kompozycji, oddalonych od oczywistych interpretacji. W poszukiwaniach obrazu wolnego pomaga jej idea zmiennego obrazu, która podlega ciągłym transformacjom w spontanicznym procesie improwizacji malarskiej. W każdym tworzonym obrazie rozważa problem harmonii pomiędzy poszczególnymi elementami, symetrii lub asymetrii. Jej kompozycje tworzone są z myślą o konkretnym wnętrzu wystawienniczym, „tu i teraz”. Język geometrii stara się wykorzystać w poszukiwaniu zarówno przestrzeni wewnątrz pojedynczego obrazu jak i uzyskać przestrzenną spójność wszystkich układów i kompozycji.

Wernisaż wystawy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie mieć miejsce 14 sierpnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!