Co znajdziecie w Kubryku Literackim? ZDJĘCIA!

Na szczecińskiej mapie miasta obecny od 2015 roku i z miesiąca na miesiąc cieszący się coraz większym uznaniem mieszkańców miasta i turystów – Kubryk Literacki to nieodłączny element Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Możecie być pewni – jeżeli szukacie pamiątki czy gadżetu związanego ze Szczecinem to na pewno znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych rzeczy i nietuzinkowych inspiracji.

Zamierzenie było proste – tworzymy miejsce w którym swój dom znajduje literatura związana ze Szczecinem, zdjęcia, pocztówki, magnesy, pamiątki, obrazy i wszystko co będzie kojarzyło się z naszym miastem. Nie zależało nam na produkcjach spoza Szczecina, a na rękodziele i wytworze rąk mieszkańców naszego miasta. Udana współpraca z lokalnymi artystami spowodowała, że w Kubryku Literackim znajdziecie szerokie spektrum rozmaitych gadżetów i pamiątek mocno związanych ze Szczecinem. Ich zaletą jest miejska tożsamość, ale i dobra jakość. Możemy polecić wspaniałe pocztówki, które powstawały podczas The Tall Ship Races, koszulki i poduszki ze szczecińskimi motywami, pamiątkowe magnesy z emblematami utożsamianymi ze Szczecinem i szerokie spektrum obrazów, rzeźb i innych twórczych efektów pracy naszych zdolnych mieszkańców. Cieszy, że z miesiąca na miesiąc zauważalne jest rosnące zainteresowanie pamiątkami ze Szczecina wśród turystów, ale i mieszkańców, którzy chcą obdarować swoich przyjaciół lub np. klientów.

Podstawowym asortymentem naszego Kubryka pozostaje literatura szczecińskich twórców. Od początku zależało nam na tym by można było kupić w Kubryku literaturę marynistyczną i morską. Znajdziecie więc w naszym księgozbiorze pozycje takich doskonałych twórców jak kpt. Pawłowicz, ale i kpt. Trojanowski czy kpt. Grycner. Wielką popularnością cieszą się książki Moniki Szwai (organizujemy rokrocznie „Szajwową niedzielę” by upamiętnić naszą pisarkę), Leszka Hermana (spotkania autorskie z twórcą koncepcji rewitalizacji Starej Rzeźni gromadzą zawsze pełną Salę Iluzjon), Aleksandra Doby, Sylwii Trojanowskiej, Marka Stelara, Krystyny Pohl czy debiutujących pisarzy. Regularnie odbywają się także spotkania autorskie na których istnieje możliwość zdobycia autografu od lokalnych twórców. W Kubryku można zakupić także bilety na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Miło nam, że CSL Internationale Spedition uzyskało certyfikat „Zrobione w Szczecinie” za działalność Kubryka Literackiego. Obiecujemy, że będziemy rozwijać naszą działalność i zapraszać Państwa na ciekawe spotkania autorskie i nie tylko. Kubryk jest czynny od wtorku do niedzieli od 12 do 18.