Festyn Szczecin Przyjazny Rodzinie na Łasztowni

Tegoroczny Dzień Dziecka wypada w piątek, nic straconego! Miasto Szczecin zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami w sobotę 2 czerwca na coroczny festyn „Szczecin Przyjazny Rodzinie”.

Tym razem, to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na Łasztowni w pięknej scenerii nadodrzańskich bulwarów, podczas ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. W programie imprezy znalazło się całe mnóstwo atrakcji, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Program „Szczecin Przyjazny Rodzinie” funkcjonuje od sierpnia 2012 roku. Od początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. W ramach programu funkcjonują dwie karty uprawniające od otrzymania różnorodnych zniżek – Szczecińska Karta Rodzinna i Szczecińska Karta Seniora – oraz Bon Opiekuńczy dla rodzin z małymi dziećmi.

Tegoroczny festyn jest organizowany w czasie VI Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 1-3 czerwca. Dla uczestników wydarzenia przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty i zajęcia sportowe, a także konkursy z nagrodami. W punkcie informacyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” będzie można uzyskać przydatne informacje dotyczące Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego, a także otrzymać drobne upominki.

Program festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” sprzyja radosnej i twórczej integracji dzieci i rodzin ze Szczecina, Polski i zza granicy.

 

Program sceniczny:

14:00 – 15:00     „Familiada” – konkurs rodzinny

Uroczyste otwarcie festynu oraz familijny konkurs, pełen zabawnych zadań dla rodziców, dziadków, opiekunów i dzieci. Wśród wyzwań: rodzinne przeciąganie liny ( dowiemy się, która rodzina ma największą siłę i pokona pozostałych) i skoki przez największą skakankę świata ( uzyskamy odpowiedź na pytanie kto zdoła „przeskoczyć Odrę”?!).  „Familiadę” poprowadzi Katarzyna Brzozowska i Malinowe Marzenia

 

15:00 – 16:30 Prezentacje artystyczne szczecińskiego Pałacu Młodzieży, placówek przedszkolnych i szkolnych

 

16:30 – 17:15     ARFIK – koncert

ARFIK to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów dziecięcych, prowadzony przez kompozytora Ryszarda Leoszewskiego oraz pisarkę i poetkę – Barbarę Stenkę. Grupa artystyczna od ponad 30 lat koncertuje w całej Polsce oraz za granicą. Zespół nagrał dotąd 200 piosenek i tworzył własną audycję radiową oraz program telewizyjny. Na festynowej scenie zaprezentuje swoje największe przeboje.

17:15 – 18:00     „Brzydal” – spektakl interaktywny

Adaptacja lubianej i rozpalającej dziecięcą wyobraźnię bajki dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl opowiada o zagubionym pisklaku, który wędrując po lesie próbuje znaleźć przyjaciół i prawdę o sobie samym. Dzięki „Brzydalowi” dzieci przeżywają niezwykłą przygodę, a tytułowy bohater wzrusza i bawi. Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat ale i też… dla dorosłych! Spektakl zaprezentują Malinowe Marzenia.

18:00 – 19:00     QFTRY – koncert

Legenda polskiej sceny szantowej, która wprowadzi nas w świat pieśni żeglarskich, kultury marynistycznej i folku. QFTRY są laureatem wielu nagród na najbardziej prestiżowych festiwalach szantowych. Zespół przemierzył z koncertami niemal całą Europę, występował również za oceanem – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

19:00 – 20:00     DEUS MEUS – koncert

Kolejne „naj” w programie festynu. Deus Meus to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów chrześcijańskich w Polsce. W ciągu 20 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju. Porywająca melodyjność, różnorodność stylistyczna, wysublimowane rytmy i znakomite brzmienie tworzą zachwycający efekt końcowy.

 

W programie tegorocznej edycji festynu znalazły się również atrakcje towarzyszące:

Miedzy koncertami dla uczestników festynu odbędą się konkursy rodzinne pod patronatem programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” – na odważnych czekają sympatyczne nagrody!

W sąsiedztwie festynowej sceny zapewniamy liczne atrakcje dla najmłodszych: zabawy i konkursy ruchowe, profesjonalne i bajkowe malowanie buziek, bajkowi szczudlarze z balonikami, wielkie mydlane bańki itd.

W pobliżu sceny funkcjonować będzie Festiwal Rzeźb Piaskowych, który za przewodnie hasło objął w tym roku legendy Szczecina. Efektowne, pełne piasku wydarzenie.

A na lubiących ruch na świeżym powietrzu dzieci i rodziców czeka na Wyspie Grodzkiej  Strefa Sportu.

 

W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty dziecięce.