Dni Skandynawskie 2018 – zabawa dla całej rodziny

Już trzeci raz w Starej Rzeźni odbywać się będzie kulturalna część Dni Skandynawskich. Zapraszamy na moc atrakcji wśród których nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych, ale także kulturalnych atrakcji dla dorosłych. W harmonogramie pokazy filmów, koncerty, wystawy i interesujący wykład. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Partnerem inicjatywy jest Gmina Miasto Szczecin. Zapraszamy od 10 do 12 maja.

Dzieli nas jedynie kilka godzin podróży promem, a dalej nie do końca wiemy jak ciekawe zakątki kryje ta kraina i jak wiele na co dzień stamtąd czerpiemy.   Plan jest bogaty w interesujące wydarzenia. Wzorem lat ubiegłych stawiamy na rozrywkę od juniora do seniora z naznaczeniem na bardzo istotny element edukacyjny: – W poprzednich latach czynnie braliśmy udział w licznych inicjatywach wspierających i szerzących świadomość o Skandynawii. Podczas Dni Skandynawskich pragniemy, aby w Starej Rzeźni atrakcje trafiły do całych rodzin. Każdy dzień to inne atrakcje i zabawy. Od początku będzie można podziwiać wystawę zdjęć autorstwa Patryka Białka i Piotra Szerszenia z podróży, kiedy to wykonali zdjęcia najpiękniejszych zakątków krajów północnych. Podczas oficjalnego otwarcia Dni Skandynawskich odbędzie się również mini maraton filmowy podczas którego pokażemy filmy “Rowery kontra samochody” i “Pixadores” – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

– W piątek będziemy uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez pana Patryka Białka- dziekana Katedry Filologii Skandynawskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół wokalny Markato. Jest to młodzież rozwijająca swoje umiejętności w Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Dariusza Chmielewskiego Podczas tych trzech dni, sobota będzie dniem rodzinnym i pełnym świetnych atrakcji. Warsztaty z robotyki promujące klocki LEGO. W Starej Rzeźni zagoszczą aktorzy teatru Gwitajcie aby zaprosić najmłodszych do wspólnego czytania magicznych bajek Hansa Christiana Andersena. Tego dnia nie zabraknie ciekawostek i wspaniałych aktywności dla najmłodszych i całych rodzin ponieważ zaprosimy też wszystkich przybyłych na spektakl muzyczny z wykorzystaniem instrumentów skandynawskich oraz z animacjami „Kraina Zimolubów” – wymienia kolejne atrakcje Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Na zakończenie Dni Skandynawskich odbędzie się pokaz filmu “Kacper i Emma na safari”
Z pewnością Dni Skandynawskie zaciekawią każdego i pozwolą na zbliżenie się do wspaniałej krainy jaką jest Skandynawia.  Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Szczecin. Poza częścią kulturalną w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na bieżąco odbywają się także wydarzenia o charakterze gospodarczym i biznesowym organizowane przez Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Szczegółowy harmonogram Dni Skandynawskich:

Czwartek:
Sala Iluzjon:
18:00 oficjalne rozpoczęcie Dni Skandynawskich, pokaz filmu „Rowery kontra samochody”
20:00 pokaz filmu „Pixadores”
Sala Kubryk Literacki:
od 17:30 do końca pokazu dla wszystkich dzieci warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego®. Prowadzenie firma Robo Tec.

Piątek:
Sala Iluzjon:
18:00 Wykład dziekana Katedry Filologii Skandynawskiej Uniwersytetu Szczecińskiego Patryka Białka „Kraina Lodu, szlakiem norweskich inspiracji”
19:00 Występ zespołu wokalnego Markato
Sala Kubryk Literacki:
od 17:30 do końca koncertu dla wszystkich dzieci warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego®. Prowadzenie firma Robo Tec.

Sobota:
Sala Kubryk Literacki:
12:00-15:00 warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego®. Prowadzenie firma Robo Tec.
Sala Iluzjon:
13:00-15:00 czytanie bajek Hansa Christiana Andersena przez aktorów teatru Gwitajcie
15:15- 16:30 Spektakl muzyczny z wykorzystaniem instrumentów skandynawskich oraz z animacjami „Kraina Zimolubów”
16:45-18:00 pokaz filmu “Kacper i Emma na safari”

Podczas wszystkich dni, w sali Iluzjon będzie można podziwiać wystawę zdjęć autorstwa Patryka Białka oraz Piotra Szerszenia z podróży, kiedy to wykonali zdjęcia najpiękniejszych zakątków krajów północnych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Szczecin