Wydarzenia: MUZYCZNY MARZEC W STAREJ RZEŹNI

To będzie pełen pasjonujących koncertów marzec w Starej Rzeźni. Już w piątek i sobotę wspaniałe koncerty – od młodego zespołu ze Szczecina przez barda znanego z fal Radiowej Trójki. Będą też szanty i młody, polski rock z potencjałem na sukces na listach przebojów. Mam nadzieje, że macie Łasztownię i Starą Rzeźnię w swoich kulturalnych planach!

OHO!KOKO! – piątek, 2 marca, godzina 19.00

OHO!KOKO 2 marca 2018 roku wydaje debiutancki album “AUDIO”. Koncert promujący krążek odbędzie się tego samego dnia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zdobycia zaproszenia na zamknięty koncert jest możliwe gdy zdecydujemy się zakupić płytę lub wesprzeć organizacje trasy koncertowej zespołu na platformie wspieram.to ( https://wspieram.to/ohokoko). Bilet jest dodatkiem do zakupy płyty lub innego gadżetu. Album powstawał kilka lat i jest efektem wielkiej zmiany jaka zachodzi w muzykach, także zmiany gustów czy sympatii muzycznych. Nie mniej na płycie i na koncertach możemy spodziewać się przebojów, które słyszeliśmy na koncertach plenerowych oraz podczas występów w telewizyjnych programach rozrywkowych.

MAREK DYJAK, sobota, 3 marca, godzina 19.00

Marek Dyjak to znakomity kompozytor i polski wokalista. Podczas koncertu w Starej Rzeźni zaprezentuje zupełnie nowy repertuar, muzyczne interpretacje tekstów najlepszych polskich autorów i poetów, które Dyjak uznał za adekwatne do swoich obecnych życiowych przemyśleń. Do najpopularniejszych wydawnictw Marka Dyjaka należą „Moje Fado” oraz „Kobiety” z 2013 roku. Jego muzyka jest regularnie prezentowana na antenie legendarnego Programu Trzeciego Polskiego Radia, brał także udział w trasie koncertowej „Męskie Granie”.  Ostatni album „Pierwszy śnieg” jest powrotem do interpretacji, do poezji i do koncertowania.

Zespół Poles Apart – Tom Lewis & QFTRY, niedziela, 11 marca, godzina 19.00

to wyjątkowy zespół szantowy! Qftry to głównie wykonania a capella, aczkolwiek dają się też poznać jako znakomici instrumentaliści. Zespół z Polic i okolic (tak o sobie piszą) to znakomite wykonania utworów tradycyjnych (czasem okraszone polskimi tekstami zespołu). Zadowolą z pewnością najbardziej wymagające gusty. Inspiracje czerpią głównie z folku bretońskiego. Zespół koncertował wielokrotnie w Polsce i na świecie zdobywając wiele nagród i serca publiczności.

Create, sobota, 17 marca, godzina 19.00

Grupa założona została w 2014 roku z wielkiej miłości do bluesa braci Rembikowskich. Stylistyka zespołu przez 2 lata ewoluowała by w 2016 roku osiągnąć swój oryginalny wymiar. Wtedy też ukazały się pierwsze single w internecie i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. W obecnym składzie grają stosunkowo od niedawna. Wtedy to właśnie z zespołu odeszła wokalistka, Karolina Artymowicz, która wybrała karierę solową.