Prezentacje: PIERŚCIEŃ HALLERA DLA KPT.Ż.W. EUGENIUSZA DASZKOWSKIEGO

Szczecin, dn.12.02.2018r.

Tygodnik Informacyjno-Reklamowy “Wyszkowiak” S.C.

Sz. Pani Redaktor naczelna   Justyna Pochmara

Szanowna pani Redaktor i Czytelnicy „Wyszkowiaka”.

Mam satysfakcję, po raz drugi w tym miesiącu, zawiadomić na łamach „Wyszkowiaka”, że Honorowy Obywatel Miasta Wyszkowa – kpt.ż.w. Eugeniusz A. Daszkowski został nagrodzony przez Kapitułę Ligi Morskiej i Rzecznej, najwyższym LMiR odznaczeniem „Pierścieniem Hallera”.

Pierścień ten został wręczony Kapitanowi w dniu upamiętnienia „Zaślubin Polski z Morzem” przez Generała Józefa Hallera 98 lat temu 10 lutego w Pucku.

Uroczystość upamiętnienia odbyła się w Pucku 10 lutego br. pod popiersiem Generała w otoczeniu mieszkańców miasta i wielu delegacji z całej Polski, w pięknej uroczystej oprawie. Odznaczonym repliki pierścienia wręczali:

Przewodniczący Kapituły kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz

Prezes LMiR  kpt.ż.w. dr inż. Andrzej Królikowski

Kapitan Żeglugi Wielkiej Eugeniusz Daszkowski otrzymał złoty „Pierścień Hallera” za wieloletnie dowodzenie polskimi statkami, dokonania pedagogiczne i jako pisarz marynista, mający w dorobku ponad 20 książek morskich.

Wśród wielu delegacji była z Wyszkowa pani Elżbieta Kasińska- Prezes Oddziału, Członek Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Sądzę, że ten fakt wyróżnienia kpt.ż.w. Eugeniusza A. Daszkowskiego przynosi zaszczyt nie tylko Kapitanowi, ale przede wszystkim Wyszkowowi i jego mieszkańcom, z którymi jest związany od urodzenia, co zawsze podkreśla.

Do tych gratulacji przyłącza się nie tylko środowisko Szczecina, ale również ja, jako przyjaciel Eugeniusza. Załączam swoje zdjęcia z tej uroczystości.

Z wyrazami poważania,

Wiceprzewodniczący Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej
Wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej Okręg Zachodniopomorski
Komodor Flisów Odrzańskich
Kpt.ż.w./kpt.ż.ś./Pilot Morski inż. Włodzimierz Grycner