Wydarzenia: ACTIVE MAMA – SPOTKANIE Z PROF. JACKIEM RUDNICKIM

Na tym spotkaniu nie może zabraknąć żadnej mamy lub przyszłej mamy. Jeden z najznakomitszych lekarzy zajmujących się dziećmi, wielki przyjaciel Starej Rzeźni i organizator obleganych, comiesięcznych wykładów w naszym centrum – prof. Jacek Rudnicki, zaprasza na spotkanie, które nazwane jest „Mama Active” będzie dotyczyć stereotypów na temat aktywności kobiet w ciąży. Na co może pozwolić sobie przyszła mama, a czego pod żadnym pozorem nie powinna robić? Wykład jak zawsze zostanie uświetniony częścią artystyczną czyli energetycznym mini recitalem Pana Profesora. Nie może Was zabraknąć podczas spotkania. Poniedziałek, 12 lutego, godzina 19.30 w Starej Rzeźni. Wstęp jest jak zawsze wolny.

Pełna sala gości, interesujące tematy z pogranicza medycyny, sztuki i filozofii i charyzmatyczny doktor, którego charyzma zatrzymuje w fotelach na ponad godzinę. Prof. Jacek Rudnicki prowadzi comiesięczne wykłady w Starej Rzeźni już od prawie dwóch lat i z miesiąca na miesiąc cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Tematów i zagadnień nie brakuje, a prof. Rudnicki rozwija je w doskonały sposób gwarantując gościom Starej Rzeźni możliwość relaksu, a przy okazji zdobycia cennej życiowo wiedzy. Nie inaczej będzie 12 lutego.  – Jeszcze dwadzieścia lat temu ciąża była niemal chorobą a wiele ciężarnych „leżało odłogiem” w oddziałach szpitalnych przez całą ciąże przyjmując dzienną dawkę betamimetyków. Zarówno bark ruchu jak i leki miały swoje skutki uboczne. Dzisiaj ten
sposób postępowania należy do przeszłości. Ciężarne i położnice z wielu powodów chcą być aktywne – mówi prof. Jacek Rudnicki.

Spotkanie pokaże stan błogosławiony z różnych stron. Mamy i dziecka, pozytywów i negatywów, tego co jest dozwolone, a także tego, czego należy unikać. Z Sali padnie wiele ważnych pytań, rozwiejemy stereotypy: – Chyba większość kobiet dla których ważny jest wygląd zewnętrzny, zastanawia się i ma obawy co stanie się z ich ciałem po narodzinach dziecka. Czy pozostanie nam rozciągnięta, pomarszczona skóra – to wszystko spędza przyszłym matką sen z powiek. Okazuje się, że ciało kobiety, która rodziła może wrócić po pewnym czasie do stanu sprzed i wbrew tego co myśli większość z nas, nie jest to niemożliwe. Oczywiście wszystko jest kwestią osobniczą, uwarunkowaną genetyką i czynnikami środowiskowymi, a tu głównie można wymienić niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zbyt małą aktywność fizyczną – dodaje prof. Jacek Rudnicki.

Zapraszamy na kolejny wykład o zdrowiu i filozofii na którym dowiemy się wielu przydatnych informacji odnośnie ciąży i naszego ciała. Spotkanie polecamy nie tylko dla przyszłych lub obecnych mam. Mile widziane całe rodziny i pary. Poniedziałek, 12 lutego, godzina 19.30!