Wydarzenia: NIEZWYKŁE SPOTKANIA W STAREJ RZEŹNI

Dwa dni, dwa spotkania, dwójka niezwykłych mężczyzn, których pasja i wiedza może zachwycać – przed nami grudzień pełen niesamowitych wydarzeń. Już 2 i 3 grudnia w Starej Rzeźni odbędą się spotkania z Romanem Czejarkiem oraz Aleksandrem Dobą. Podczas nich podróżnicy będą podpisywać swoje najnowsze publikacje, nie zabraknie także czasu na rozmowę, anegdoty i prezentacje ostatnich podróży – tych po Polsce i po naszym regionie w wykonaniu Romana Czejarka, ale i tych po oceanie w wykonaniu Olka Doby. Nie może Was zabraknąć!

2 grudnia, godzina 15.00 w Starej Rzeźni spotkanie z Romanem Czejarkiem. Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie wszystkich na spotkanie z Romanem Czejarkiem i promocję Jego najnowszej książki “Sekrety Pomorza Zachodniego”. Po dwóch bestsellerowych częściach Sekretów Szczecina ich autor Roman Czejarek, znany dziennikarz i kolekcjoner starych pamiątek, rusza w teren: wzdłuż Odry aż do samego Bałtyku. Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Goleniów, Trzebiatów, Kamień Pomorski, Dziwnów, Gryfino, Gryfice, Chojna, Zatoń Dolna, Moryń, Trzcińsko-Zdrój – to tylko część miejscowości, które opisuje. Dziennikarz strona po stronie odkrywa sekrety Pomorza Zachodniego, a w kolejnych rozdziałach odpowiada na liczne intrygujące pytania. Co kryło się pod tajemniczym kryptonimem „Stonoga” i dlaczego Niemcy aż do samego końca wojny tak pilnie strzegli tego sekretu? Gdzie można zobaczyć szachownice z przygód Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego? Jak powstała najwyższa w Polsce latarnia morska? Zagadek i sekretów Pomorza Zachodniego jest dużo więcej. Wiele z nich można wytropić, ale trzeba wiedzieć, gdzie i kiedy wybrać się na poszukiwania. Ta książka może w tym pomóc.
Spotkanie ma charakter otwarty, będzie więc okazją do zdobycia autografu jednego z najpopularniejszych polskich dziennikarzy-podróżników oraz okazją do zadawania pytań o historię naszego miasta i regionu. Serdecznie zapraszamy!

3 grudnia, godzina 14.00 w Starej Rzeźni spotkanie z Aleksandrem Dobą. Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie wszystkich na spotkanie z Aleksandrem Dobą i promocję Jego książki “Doba na Oceanie”. – Właśnie mijają dokładnie trzy miesiące gdy zrobiłem pierwsze kroki na kontynencie europejskim po 110 dobowej wyprawie. To 3 września w Bretanii, w północnozachodnim zakątku Francji w miejscowości Le Conquet zakończyłem Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową między kontynentami Ameryki Północnej a Europy. To była moja najtrudniejsza wyprawa oceaniczna. Przeżyłem podczas niej pięć sztormów. Najsilniejszy, trwający ponad dwie doby z siłą wiatru do 10 stopni w skali Beauforta i falami do 10 metrów wysokości – czytamy we wstępie do książki, która będzie promowana podczas kolejnego spotkania z najsłynniejszym polskim podróżnikiem w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wysłuchać pasjonujących anegdot i historii z podróży Aleksandra Doby.