Wydarzenia: KOLĘDOWANIE Z GRAŻYNĄ ŁOBASZEWSKĄ

W świąteczny klimat mieszkańców miasta wprowadzi koncert kolęd Grażyny Łobaszewskiej. Artystka powraca do Starej Rzeźni by zaśpiewać najpiękniejsze polskie piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki. Przed nami bardzo klimatyczny wieczór pełen wzruszeń i momentów skłaniających do przedświątecznych refleksji. Bilety do nabycia w Kubryku Literackim.

Ten koncert będzie połączeniem – z jednej strony zabrzmią największe przeboje artystki oraz piosenki z ostatniego albumu artystki, z drugiej na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia na scenie nie może zabraknąć piosenek jednoznacznie nawiązujących do wspaniałej muzycznej tradycji tego czasu. Będą więc kolędy, pastorałki i inne klimatyczne kompozycje: – Zapraszamy Państwa do Starej Rzeźni na niebanalny, świąteczny koncert, którego bohaterką będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE. Artystka wykonuje muzykę dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, nie dając się zaszufladkować w jednej stylistyce i czerpiąc inspiracje z soulu, jazzu i rocka. W Starej Rzeźni wokalistka zaśpiewa piosenki ze swojego ostatniego albumu “Sklejam się” będącego efektem współpracy z muzykami Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Ze względu na wyjątkowy charakter koncertu, artystka wykona także utwory z płyty pt. “Kolędy”. Ostatni tydzień przed Świętami nie musi być tylko gonitwą i zakupowym szałem – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Przed nami więc ciekawe muzyczne połączenie. Pozostaje mieć nadzieje, że znajdziecie Państwo czas na muzyczną podróż razem z jedną z najwybitniejszych artystek polskiej sceny muzycznej.

To nie jest pierwszy występ Grażyny Łobaszewskiej w Starej Rzeźni. Artystka odwiedziła nas w 2016 roku i zagrała koncert w Sali Iluzjon wypełnionej po brzegi. Wydarzenie okazało się wielkim artystycznym sukcesem, a Pani Grażyna zapowiedziała powrót do Szczecina przy najbliższej możliwej okazji. Ta nastąpiła dopiero teraz, a że grudzień sprzyja kolędowaniu, to nie ma co ukrywać, że koncert utrzymany będzie właśnie w dość spokojnym i wyciszającym klimacie. Do największych przebojów Grażyny Łobaszewskiej należą „Brzydcy”, „Tyle tego masz” czy „Czas nas uczy pogody”.

Koncert w Starej Rzeźni odbędzie się 19 grudnia o godzinie 19.00 w Starej Rzeźni. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim.