Wydarzenia: KOLEJNE FILMY NA POPRAWĘ HUMORU

Co miesiąc w Starej Rzeźni odbywać się będą projekcie filmowe, które w założeniu mają poprawić widzom humor. Inicjatywa Michała Chaszkowskiego – Jakubowa to kontynuacja świetnie przyjętego „Feel Good Festiwal”, który odbył się w Szczecinie kilka miesięcy temu. Czego możemy spodziewać się po kolejnych projekcjach? Dobrego humoru, optymizmu, nadziei i pozytywnego nastrojenia do świata i ludzi dookoła – mimo szarej aury za oknami.

„Feel good – pokazy filmów pozytywnych” to bardziej kameralna kontynuacja festiwalu, który miał miejsce na początku października i okazał się wielkim organizacyjnym i frekwencyjnym sukcesem. Organizatorzy postanowili, że w mieszkańców miasta trzeba tchnąć więcej optymizmu, stąd comiesięczne pokazy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety na projekcie kosztują 10 złotych, film „Nasz najlepszy rok” będzie można zobaczyć 15 listopada o godzinie 18.00: – W październiku 2018 roku odbędzie się kontynuacja naszego przeglądu Feel Good. Do tego czasu chcemy podtrzymywać zainteresowanie oglądaniem filmów optymistycznych, z pozytywnymi akcentami i dobrej jakości humorem – mówi Michał Chaszkowski – Jakubów. – Na początek zaprezentowany zostanie francuski “Nasz najlepszy rok” Cédrica Klapischa, gdzie ciężar dylematów rozbrajany jest śmiechem. Film obyczajowy opowiadający historie trójki rodzeństwa, która w obliczu śmierci ojca musi zadecydować o losach rodzinnej winnicy. Czy ich miejsce na ziemi jest tam, gdzie tradycja i przeszłość, czy sami wyznaczają ścieżkę swojego życia? Odpowiedź już w następną środę – dodaje organizator wydarzenia.

Film „Nasz najlepszy rok” to francuska komedia, wielokrotnie nagradzana i zbierająca wspaniałe recenzje. Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. Do najtrudniejszych zadań będzie należało pogodzenie zwaśnionych od lat braci – francuska komedia przedstawiająca w krzywym zwierciadle relacje rodinne była przebojem francuskiego box office.

„Feel good – pokazy filmów pozytywnych” – 15 listopada, godzina 18.00, Stara Rzeźnia. Bilety do nabycia przez Internet lub w Kubryku Literackim w cenie 10 złotych.