Wydarzenia: BIZNESOWY EVENT MORSKI – CORAZ WIĘCEJ DYSKUTUJEMY O GOSPODARCE MORSKIEJ

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej jest organizatorem pierwszej edycji „Biznesowego Eventu Morskiego”. Wydarzenie odbędzie się 20 września w Starej Rzeźni na Łasztowni. Na czym będzie polegać i kto będzie prelegentem?

Panele tematyczne, targi, eksperci, networking, możliwości nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi kontrahentami, znalezienia partnerów i podwykonawców. 20 września odbędzie się Biznesowy Event Morski, wydarzenie promujące i wspierające gospodarkę morską w Szczecinie i regionie. – Nasze wydarzenie powstało w odpowiedzi na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej. W naszym regionie mamy aż kilkadziesiąt firm z tego sektora. Znamy ich problemy i oczekiwania. Chcemy dać tym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się przed konkretnym biznesowym gronem, umożliwić wypłynięcie na szersze wody – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest organizatorem wydarzenia.                       W trakcie spotkania swoje usługi i markę przed odwiedzającymi (wszystkimi tymi, który szukają innowacyjnych rozwiązań, potencjału i kontaktów) zaprezentuje grupa 40 wystawców, czyli przedsiębiorców z terenu województwa działających w branży morskiej.

Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający będą mogli wziąć udział w dwóch panelach tematycznych poświęconych branży – „Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego” oraz „Branża morska od kuchni – perspektywy i bolączki”, a także w strefie wolnego networkingu „Marine Business Mix”, podczas którego nawiążą biznesowe kontakty, przedstawią swoją ofertę, wymienią się wizytówkami. – Na sam koniec wydarzenia wszyscy razem wyruszą w Biznesowy Rejs statkiem „Joanna”, podczas którego będzie można swobodnie porozmawiać z resztą uczestników, w otoczeniu rodzimej fauny i flory obszarów nadodrzańskich – dodaje Marek Kubik.

Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek, ale i Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście Dariusz Słaboszewski, przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy i osoby, którym nie jest obojętny gospodarczy rozwój gospodarki morskiej w naszym regionie.