Prezentacje: WSPOMNIENIA PO REGATACH? PAMIĄTKI ZNAJDZIESZ W STAREJ RZEŹNI

W Kubryku Literackim w Starej Rzeźni do kupienia są niezwykle piękne powtórki autorstwa Artura Magdziarza. Przypominają nam one jak pięknie prezentowało się nasze miasto w czasie finału zlotu żaglowców The Tall Ship Races 2017. Skąd autor czerpie inspiracje do tworzenia i jak powstały te piękne zdjęcia? Zachęcamy do przeczytania artykułu i zakupu w Kubryku Literackim.

Dzisiaj częściej niż pocztówki wysyłamy sobie maile i zdjęcia przez portale społecznościowe. Szkoda, bo często nawet najpiękniejsze zdjęcia wykonywane telefonem, nie są w stanie równać się z urodą zdjęć drukowanych czy właśnie pocztówek.  Pocztówki, które zajdziecie w Kubryku Literackim dostępne są w dwóch rozmiarach i przenoszą nas w czasie do wspaniałego zlotu żaglowców The Tall Ship Races 2017: –  Dla mnie są doskonałą forma artystycznego wyrazu, można na nich pokazać urodę naszego miasta oraz sposób patrzenia na nie. Powstają w niewielkich nakładach, starannie wydrukowane i zapakowane z koperta umożliwiająca wysyłkę w nienaruszonej postaci. Nieraz ukazują ponadczasowe widoki, które dla mieszkańców wydają się zwyczajne, a dla przybyszów stanowią miłe wspomnienie spędzonego w Szczecinie czasu. Innym razem, okazją do wydania nowej serii bywają imprezy które odbywają się w naszym mieście – opowiada portalowi Moja Łasztownia Artur Magdziarz, autor pocztówek.

Pretekstem do stworzenia pocztówek są często konkretne wydarzenia, które dzieją się w mieście czy w regionie: – W tym roku bez wątpienia było to The Tall Ships Races, świetny czas do fotografowania, spotkań i rozrywki. Podczas tegorocznych finałów TSR, odwiedziło mnie kilku fotografów z Polski i Niemiec, zachwytom nie było końca. Każdy chciał mieć to jedno niezapomniane ujęcie żaglowca z miastem w tle. Mnie też się udało poszerzyć moja kolekcję pocztówek o kilka nowych zdjęć, pokazać morski charakter naszego miasta, coś z czego Szczecin przez lata słynął i znów może to stanowić o jego sile – opowiada fotograf Artur Magdziarz.  – Fotografia jest dzisiaj najlepszą formą promocji powoduje, że podejmujemy decyzje o zakupie, czy też wyjeżdżamy w określone miejsce. Opisy odchodzą na drugi plan, choćby były najciekawsze. Dobre zdjęcie sprzeda wszystko. Dlatego zachęcam wyślijmy od czasu do czasu pocztówkę z widokiem naszego miasta do swoich znajomych w Polsce i za granicą. Niech zobaczą Szczecin i zapragną nas odwiedzić. Mamy Zlot żaglowców The Tall Ship Races 2017 trwał w Szczecinie od 5 do 8 sierpnia 2017 i wspólnie z Festiwalem Sztucznych Ogni Pyromagic 2017 był największym wydarzeniem plenerowym w Polsce w tym roku. Pocztówki autorstwa Artura Magdziarza dostępne są w dwóch formatach i kosztują od 3 do 5 złotych. Zapraszamy na zakupy do Kubryka Literackiego.