Wydarzenia: KORYCKI I ŻUKOWSKA ZNOWU W STAREJ RZEXNI. KONCERT JESZCZE WE WRZESNIU!

Po wyprzedanym wiosennym koncercie, do Starej Rzeźni wraca jeden z najpopularniejszych,                        szantownych duetów. Dominika Żukowska i Andrzej Korycki zaprezentują „Ballady na dwa serca” już 22 września. Bilety sprzedają się w trybie ekspresowym stąd warto szybko zainteresować się tym wydarzeniem. Możemy spodziewać się mnóstwa wzruszeń i pozytywnych emocji. Bądźcie z nami!

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców – takie są właśnie „Ballady na dwa serca”. Z doświadczenia poprzednich koncertów wiemy, że nie zabraknie momentów wzruszających, refleksyjnych, czasami dowcipnych. Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami.

Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem. Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „O мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, ” Эх загулял…”. Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

„Ballady na dwa serca” w Starej Rzeźni. 22 września, godzina 19.00. Bilety dostępne w Kubryku Literackim.