Wydarzenia: GRUPA PLASTYCZNA INDYGO – WYSTAWA W STAREJ RZEŹNI

fot. kolbaskowo.pl
fot. kolbaskowo.pl

Od 4 września w Starej Rzeźni można zobaczyć wystawę plastyczną przygotowaną przez Grupę Plastyczną INDYGO. Jak zapowiadają organizatorzy będzie można zobaczyć ostatnie efekty ich pracy oraz rezultat wyjazdowego pleneru, który odbył się w Karkonoszach. Prace na Łasztowni będzie można oglądać do 24 września. Serdecznie zapraszamy!

– Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość – te słowa Św. Jana Pawła II są motywem przewodnim codziennej działalności Grupy Artystycznej Indygo zajmującej się głownie sztukami plastycznymi. Grupa malarska Indygo powstała w 1997 roku w Kołbaskowie. Członkowie grupy spotykają się raz w tygodniu by rozwijać swoje zdolności artystyczne. Prace wykonywane są techniką pasteli, olejną, akrylową i akwarelową. Obecnie grupa ma stałą wystawę w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Najważniejszym aspektem działalności grupy jest wspólna pasja, poznawanie i nauka nowych technik oraz nawiązywanie pozytywnych relacji. – Ludzi  z grupy INDYGO połączyła pasja i zainteresowanie malarstwem. Spotykamy się raz w tygodniu i wspólnie malujemy. Zaczynaliśmy od malowania pastelami .teraz dominuje akryl, olej i akwarela. Każdy maluje  to, co mu w duszy gra.Każdego roku wyjeżdżamy na plener. Byliśmy nad morzem, w górach, nad jeziorem, w wielu uroczych miejscach w  Polsce, a też w Danii na wyspie – mówi Krystyna Badocha, jedna z członkiń grupy.

Niektórzy członkowie grupy brali udział w konkursach plastycznych i mogą pochwalić się nagrodami. – Grupa ma stałą wystawę w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie, ale mieliśmy też wystawy w bibliotekach w Szczecinie, Policach, Przecławiu i Kołbaskowie, a także dwa razy w Niemczech w Pasewalku w Starostwie Powiatowym – dodaje Krystyna Badocha. W tym roku plener  odbył się w lipcu w Karkonoszch w miejscowości Radków, niedaleko Kudowy Zdrój. Efekty prac będzie można zobaczyć efekty pleneru, ale także olejne pejzaże, kopie obrazów mistrzów, malownicze rysunki kwiatów czy architekturę w malarstwie.

Różnorodność prac pozwoli każdemu znaleźć coś wartego uwagi. Wystawa obecna będzie w „Galerii Szczecińskiej” w Starej Rzeźni do 24 września.