Wydarzenia: MUZYCZNA JESIEŃ W STAREJ RZEXNI

Zacznie zespół Cukierki, a potem będzie jeszcze bardziej słodko. Muzyczna jesień w Starej Rzeźni to kilkanaście koncertów. Na naszą scenę wrócą zespoły, których występy wiosną wyprzedały się do ostatniego miejsca. – Zależy nam by spełniać muzyczne oczekiwania gości Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Powrót Janusza Radka zapowiadaliśmy już wiosną, artysta pokochał Łasztownie i zapowiedział, że będzie tu wracać. Inne koncerty to na przykład Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. W marcu ludzie dzwonili do nas i prosili o dodatkową pulę biletów. Teraz również należy się pospieszyć – zapowiada Monika Bielik z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

22 września, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, „Ballady na Dwa Serca” w Starej Rzeźni

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców. Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami… To już trzeci koncert duetu w Starej Rzeźni. Poprzednie wyprzedały się do ostatniego miejsca. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim.

29 września, Siostry Łotry, nowe wcielenie sióstr Kępisty.

Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć. Ich koncerty są mocne, przejmująco prawdziwe. Cała czwórka jest bardzo zaangażowana: oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę, a bywa, że i butlę gazową. Każdy z nich potrafi też śpiewać i… się odezwać. Najbardziej gadatliwa jest jednak wokalistka, która umiejętnie splata ciszę między piosenkami. Bilety dostępne są w Kubryku Literackim.

20 października, Janusz Radek wraca do Starej Rzeźni

Specjalnie dla Was Janusz Radek powróci do Starej Rzeźni, aby zaprezentować się w programie “Kim Ty jesteś dla mnie”. Artysta zaśpiewa teksty wspaniałej polskiej poetki – Haliny Poświatowskiej. Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowych aranżacjach. Wokalista wziął na warsztat, nie tylko pełne namiętności utwory, ale także wiersze filozoficzne – z jednej strony stawiające wiele pytań, z drugiej próbujące wyjaśnić rzeczywistość, z jaką przyszło się mierzyć młodej poetce. Projekt Poświatowska/Radek powstał w 2015 roku jako program koncertowy, który swoją premierę miał na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej. Od tego czasu Janusz Radek zagrał blisko 30 bardzo dobrze przyjętych koncertów z tym materiałem. Koncert w Starej Rzeźni już 20 października. Bilety dostępne w Kubryku Literackim.

10 listopada, Smolik i Kev Fox wracają do Starej Rzeźni

… wracają i będą promować nowy album „Queen of hearts”. Przypomnijmy, że jedno z pierwszych wykonań na żywo singla z tej płyty miało miejsce właśnie w Starej Rzeźni. Po wspaniałym, pełnym emocji i elektryzujących muzycznych doznań marcowym koncercie w Starej Rzeźni, Smolik i Kev Fox wracają do naszego miasta! Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora. Album SMOLIK // KEV FOX, obecnie już platynowy, to jedna z najlepiej ocenianych płyt roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA 2016 w kategorii elektronika i alternatywa. Ich pierwszy singiel Run przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Kolejne single to Mind The Bright Lights oraz Regretfully Yours z gościnnym udziałem Y (Bokka). Jak brzmią utwory z nowego albumu? Przekonamy się już niebawem! Koncert w Starej Rzeźni 10 listopada. Bilety sprzedają się w ekspresowym tempie.