Prezentacje: DNI ULICY ZBOŻOWEJ TO PRAWDZIWE ŚWIĘTO ŁASZTOWNI!

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już trzeci raz zaprasza  mieszkańców miasta na wielkie święto Łasztowni. Tegoroczny sierpień obfituje w szereg ciekawych wydarzeń – od Pyromagic przez Szczecin Water Show aż po Wydarzenia w ramach regat The Tall Ship Races 2017. Dni Ulicy Zbożowej to jednak wydarzenie bardziej klimatyczne i kameralne, choć gwiazdy muzyki, które wystąpią raz moc atrakcji każe przypuszczać, że trzecie Di Ulicy Zbożowej będą najbardziej spektakularne z dotychczasowych inicjatyw podejmowanych przez nasze centrum. O szczegółach dotychczas ujawnionych wydarzeń opowiada Patryk Walczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Jakie atrakcje przewidziano na tegoroczne Dni Ulicy Zbożowej?

Jest całe mnóstwo ciekawych inicjatyw i jesteśmy przekonani, że każdy zarówno starsi jak i młodsi znajdą coś dla siebie.  Dla dzieci mamy występy, na scenie zaprezentują się artyści z grupy „Malinowe marzenie”, przewidziano także liczne warsztaty dla najmłodszych. Poza tym na dzieci czeka spotkanie z symbolem Szczecińskiej Energetyki Cieplnej Duszkiem Ciepuszkiem oraz inne inicjatywy, które będą zachęcać do zabawy. Na pewno ciekawe będzie wielkie bańkowanie. Organizatorzy zapowiadają, że przez cały dzień zużyją ponad 100 litrów płynu, oznacza to, że bańki dosłownie będą unosić się godzinami nad Łasztownią i na pewno będzie pięknie.

Co przygotowaliście Państwo dla młodzieży?

Przebojem może okazać się „Eksplozja kolorów 2017” – będzie to wielki, kolorowy finał Dni Ulicy Zbożowej na Łasztowni. Jednocześnie tańczyć i posypywać się kolorowymi proszkami będzie się mogło prawie tysiąc osób. Wystrzały odbywać się będą raz na pół godziny, a w międzyczasie zabawę uprzyjemniać będzie DJ i najnowsze wielkie przeboje muzyczne.

Dni Ulicy Zbożowej mieszkańcom miasta kojarzą się także z występami muzycznymi.

Nie inaczej będzie w tym roku, bo scena będzie żyć niemal bez przerwy całą sobotę i całą niedzielę. Głowną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie rockowa formacja transsexdisco.  Wcześniej, bo o 16.00 Sklep z Ptasimi Piórami, bardzo liryczna muzyka przyciągająca zarówno starszych jak i młodszych odbiorców. Później uwielbiana grupa Oho!KOKO! ze Szczecina. Rockowy zespół Rajd, a następnie gwiazda wieczoru. Staraliśmy się o dużą różnorodność od muzyki rockowej przez śpiewaną poezję po alternatywę.

Jakie inne atrakcje przygotowano na ten czas?

Na Łasztownie warto przychodzić codziennie, codziennie także warto odwiedzać Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – chcemy jednak żeby ten weekend traktowany był jako prawdziwe święto naszej instytucji. Na początku naszej drogi musieliśmy zachęcać ludzi by tu przychodzili, dzisiaj sami robią to bardzo chętnie. Nasze propozycje to więc chęć zatrzymania ich na chwilę, zabawienie muzyką i ciekawymi atrakcjami i pokazanie, że Stara Rzeźnia to otwarta instytucja kultury. W programie poza koncertami i warsztatami dla dzieci jest między innymi pokaz tańca irlandzkiego, pokaz tanga w wykonaniu naszych przyjaciół Adriana i Doroty Grygierów. Ważnym punktem będzie oczywiście kolejne bicie rekordu w wygrywaniu melodyjki dzwonkami rowerowymi. Serdecznie zapraszamy od samego rana do wieczora wszystkich mieszkańców naszego miasta – 19 i 20 sierpnia bądźcie z nami!