Prezentacje: ŁASZTOWNIA NA REGATY – ATRAKCJE I UTRUDNIENIA

Łasztownia będzie jednym z centrum życia regat The Tall Ship Races 2017. Rozpoczęło się przygotowywanie atrakcji, które będą bawić mieszkańców i turystów od 5 sierpnia. Zanim jednak będziemy odpoczywać i bawić się po drugiej stronie Odry, pracownicy firmy CSL, Starej Rzeźni oraz okolicznych firm muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Ulica Zbożowa oraz Tadeusza Wendy są zamknięte na odcinku od wysokości Biurowca Lastadia aż do samego końca bulwaru przy porcie.

Prace nad budową wesołego miasteczka, sceny na Łasztowni oraz przy namiotach sferycznych rozpoczęła się w piątkowe popołudnie – od tego momentu Stara Rzeźnia, marina na Wyspie Grodzkiej, Bulwar oraz okolice Trasy Zamkowej dostępne są tylko na pieszo. Taki stan rzeczy utrzyma się do końca Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2017. Kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia, ale… prace wyraźnie postępują i widać, że zarówno wesołe miasteczko jak i atrakcje na Łasztowni będą imponujące i spektakularne. Jak przyznaje Gmina Miasto Szczecin na żadne Dni Morza nie przybyło tyle rekreacyjnych atrakcji jak właśnie na finał Zlotu Żaglowców. Również strefa namiotów sferycznych na Łasztowni pełna będzie atrakcji. Budowa namiotów skończy się w ciągu kilku najbliższych dni. Co w nich znajdziemy?

  • W największym z namiotów znajdzie się stoisko Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w którym realizowany będzie program Rybactwo i Morze. Wewnątrz namiotu znajdzie się interaktywna wystawa o tematyce morskiej, dzięki której każdy z nas będzie miał okazję nauczyć się węzłów morskich.
  • Namiot Enei utworzy Mobilny Park Naukowy. Znajdziemy w nim m.in. Generator Van de Graafa, labirynt elektryczny, 2 kule plazmowe, skrzynię zmysłów wzroku i wielką dmuchawę. Dzięki rowerowej elektrowni będziemy mogli wyprodukować prąd siłą własnych mięśni, przy pomocy wielkiej kołyski Newtona zobaczymy, jak przedmioty przekazują sobie energię, a skrzynia zmysłów pomoże nam rozpoznać dźwięki różnych przedmiotów elektrycznych.
  • W namiocie TT-Line powstanie mała akademia żeglarska, a także specjalna fotobudka dla wszystkich odwiedzających strefę. W tym namiocie do odebrania będą również bilety na specjalny tramwaj wodny, który transportować będzie uczestników zlotu między dwoma brzegami Odry – od Portu Jachtowego do Nabrzeża Wieleckiego przy Trasie Zamkowej.
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Wodna wyrzutnia, wir i tama wodna, tor wyścigowy, wodna elektrownia i wielka gra planszowa o wodzie to tylko niektóre z atrakcji, które czekać będą w wodnym parku zabaw.
  • W namiocie Unity Line dzieciom z pewnością spodoba się dowcipny klaun i wysocy niczym maszt szczudlarze. Dorośli będą mogli zakręcić tam kołem fortuny i wygrać m.in. vouchery na rejs promem. Prosto z promu zejdzie szef kuchni Mirosław Bobrowski, który zaprezentuje sztukę carvingu, a pokładowy DJ zmiksuje najnowsze hity.

Strefa namiotów sferycznych podczas finału regat The Tall Ships Races czynna będzie od 5 do 7 sierpnia. Jeżeli będziecie na Łasztowni nie zapomnijcie odwiedzić Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia  – w naszym centrum czeka na Was mnóstwo atrakcji marynistycznych, w tym wystawa „Kapitanowie” autorstwa Andrzeja Łazowskiego.