Wydarzenia: WYSPA SZCZĘŚLIWYCH DZIECI

WYSPA-SZCZĘŚLIWYCH-DZIECI-1024x576

Kolejna wyspa w okolicach Łasztowni? Tak. I bynajmniej nie jest mowa o Wyspie Grodzkiej, a o zupełnie innej przestrzeni. Wyspą, która powołana do życia zostanie w najbliższą sobotę rządzić będą dzieci. 

Już w najbliższą sobotę zainaugurowany zostanie nowy cykl CKE Stara Rzeźnia “Dzień podróżnika”. Pierwszym gościem będzie Kazimierz Ludwiński, podróżnik, który z dwójką swoich dzieci, na katamaranie “Wyspa Szczęśliwych Dzieci” przemierzył niemal cały świat. Wydarzenie to zainspirowało pracowników spółki CSL Internationale Spedition by w ramach Centrum Kultury Euroregionu wydzielić małą przestrzeń, która będzie na codzień funkcjonować jako miejsce dla rodziców, dziadków i dzieci. Korzystać z niej będą zarówno pracownicy jak i wszyscy mieszkańcy Szczecina, którzy szukają swojego miejsca na przyjemne spędzenie czasu z najmłodszymi.

– Od początku Stara Rzeźnia jest po to by przychodził tu każdy od juniora do seniora. Bardzo chcielibyśmy gościć tu całe rodziny z dziećmi. 28 listopada swoje istnienie rozpocznie Wyspa Szczęśliwych Dzieci, zainspirował nas Pan Kazimierz Ludwiński i jego pasja i działanie. – mówi Laura Hołowacz, prezes spółki CSL Internationale Spedition. Ważne jest także zaangażowanie pracowników, dla których tego typu miejsce będzie bardzo istotnym elementem budowania lepszego kontaktu ze swoimi pociechami. – Mamy pracowników; Martę Bartoszek, Kasię Zdanowską, Małgosię Horodyską, które są ekspertkami od tej wyspy. Wybierają zabawki, urządzają tę wyspę i wspólnie z designerką Agatą przygotowali cały projekt “Wyspy” – dodaje Pani Prezes. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich dzieci – od poniedziałku do niedzieli.

Cały plan na najbliższa sobotę prezentuje się niezwykle obiecująco. W ramach spotkania z Kazimierzem Ludwińskim o godzinie 14.00 rozpoczną się warsztaty rodzinne. Najmłodsi będą mogli pobawić się w piratów. Przewidziano malowanie, zabawy manualne i nie tylko. O 16.00 zainaugurowana zostanie “Wyspa Szczęśliwych Dzieci” działająca w CKE. Po tym Kazimierz Ludwiński podzieli się z gośćmi swoimi niezwykłymi przeżyciami. Zaplanowano dwie prezentacje audiowizualne oraz dyskusje. Kazimierz Ludwiński zapowiedział, że odpowie na wszystkie pytania.

WARSZTATY – WYSPA SZCZĘŚLIWYCH DZIECI, sobota 28.11 od godziny 14.00!

OTWARCIE WYSPY SZCZĘŚLIWYCH DZIECI, sobota 28.11 od godziny 16.00!

DZIEŃ PODRÓŻNIKA – SPOTKANIE Z KAZIMIERZEM LUDWIŃSKIM, sobota 28.11 od 16.20!

CKE STARA RZEŹNIA ZAPRASZA!