Wydarzenia: PIĘKNO CMENTARZA CENTRALNEGO

11111

Zespół Foto-Video Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotował niezwykła wystawę fotografii zrobionych na szczecińskiej nekropolii. Cmentarz Centralny nie bez powodu nazywany jest najpiękniejszym cmentarzem w całej Europie!

Szczeciński obiekt jest trzecim co do wielkości cmentarzem w całej Europie. Poza funkcją pochówkową jest to piękny zespół parków, który zachwyca znawców natury i botaników. Występuje tu kilkadziesiąt gatunków drzew, w tym gatunki takie, których nie zobaczymy w żadnym innym miejscu w Polsce. Nekropolia od lat inspiruje artystów, którzy chętnie malują, a także fotografują przestrzeń. Cmentarz Centralny ma swój klimat na codzień, ale szczególną magię tego miejsca czuć właśnie jesienią. W okolicach Dnia Wszystkich Świętych cały obiekt błyszczy tysiącami lampek i światełek.

Zespół Foto-Video Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie przygotował wystawę fotografii stworzoną właśnie na Cmentarzu Centralnym. Już w czwartek w Starej Rzeźni odbędzie się wernisaż prac słuchaczy uczelni. Przygotowano 40 ram, ale fotografii do zobaczenia będzie zdecydowanie więcej. – To miejsca nas bardzo inspiruje, można bowiem fotografować wszystko dookoła i jest to piękne. Lapidarium, aleje, drogi, wspaniała zieleń, zabytki. Cmentarz mówi do nas historia ludzi i miejsc – mówi Maria Soldat, organizatorka wystawy. – Fotografie są udokumentowaniem naszych spacerów po tym miejscu, a było ich bardzo dużo. Zobaczymy kadry zarówno wiosenne, jesienne, letnie jak i zimowe. O każdej porze roku wygląda inaczej, ale zawsze niesamowicie – dodaje.

Podczas wernisażu wystawy o historii trzeciej co do wielkości  nekropolii w Europie powie Maria Soldat oraz znany szczeciński przewodnik i autor książek Michał Rembas.

WYSTAWA ZDJĘĆ, CKE STARA RZEŹNIA, CZWARTEK GODZINA 17.00.